Medulićeva 2, ZAGREB
tel: 00385-1-5579247
fax: 00385-1-4814-726

XVI. European championship 21.07.2006. God, Hungary

Armwrestling english Obaranje ruke hrvatski

CAF official web site    Armwrestling history    XVI. European championship 21.07.2006. God, Hungary

Add Armwrestling to favorites
Armwrestling - Homepage

XVI. European championship 21.07.2006. God, Hungary

Womens Juniors Left Hand 45 Kg
1. Nartikoeva, Karina (RUS) 10 Pts
2. Jablonskyte, Raminta (LIT) 7 Pts
3. Demchuk, Yuliya (UKR) 5 Pts
4. Lasota, Partycja (POL) 4 Pts
5. Chudycka, Izabela (POL) 3 Pts
 
Womens Juniors Right Hand 45 Kg
1. Nartikoeva, Karina (RUS) 10 Pts
2. Jablonskyte, Raminta (LIT) 7 Pts
3. Demchuk, Yuliya (UKR) 5 Pts
4. Lasota, Partycja (POL) 4 Pts
5. Chudycka, Izabela (POL) 3 Pts
 
Womens Juniors Left Hand 50 Kg
1. Babaieva, Snizhana (UKR) 10 Pts
2. Tverijonaite, Viktorija (LIT) 7 Pts
3. Kudukhova, Syuzanna (RUS) 5 Pts
4. Sakeryte, Rasa (LIT) 4 Pts
5. Batchaeva, Bella (RUS) 3 Pts
6. Snoch, Milena (POL) 2 Pts
7. Bessala, Oksana (UKR) 0 Pts
 
Womens Juniors Right Hand 50 Kg
1. Babaieva, Snizhana (UKR) 10 Pts
2. Kudukhova, Syuzanna (RUS) 7 Pts
3. Batchaeva, Bella (RUS) 5 Pts
4. Snoch, Milena (POL) 4 Pts
5. Tverijonaite, Viktorija (LIT) 3 Pts
6. Bessala, Oksana (UKR) 2 Pts
7. Sakeryte, Rasa (LIT) 0 Pts
 
Womens Juniors Left Hand 55 Kg
1. Khastsaeva, Leska (RUS) 10 Pts
2. Gorskova, Julia (RUS) 7 Pts
3. Boinik, Ganna (UKR) 5 Pts
4. Zwolak, Aleksandra (POL) 4 Pts
5. Gutteter, Magda (POL) 3 Pts
6. Sura, Dana (CZE) 2 Pts
7. Tomsone, Kristine (LAT) 0 Pts
 
Womens Juniors Right Hand 55 Kg
1. Khastsaeva, Leska (RUS) 10 Pts
2. Gorskova, Julia (RUS) 7 Pts
3. Tomsone, Kristine (LAT) 5 Pts
4. Gutteter, Magda (POL) 4 Pts
5. Sura, Dana (CZE) 3 Pts
6. Boinik, Ganna (UKR) 2 Pts
7. Zwolak, Aleksandra (POL) 0 Pts
 
Womens Juniors Left Hand 60 Kg
1. Shitina, Alina (RUS) 10 Pts
2. Kurenkova, Elena (RUS) 7 Pts
3. Ostrowska, Malgorzata (POL) 5 Pts
4. Krumina, Sigita (LAT) 4 Pts
5. Vysniauskaite, Irma (LIT) 3 Pts
6. Tovchenyk, Ruslana (UKR) 2 Pts
7. Shadura, Yana (UKR) 0 Pts
8. Kowanda, Daria (POL) 0 Pts
9. Svobodova, Zuzana (CZE) 0 Pts
10. Juhasova, Simona (SVK) 0 Pts
 
Womens Juniors Right Hand 60 Kg
1. Meladze, Irina (RUS) 10 Pts
2. Shitina, Alina (RUS) 7 Pts
3. Ostrowska, Malgorzata (POL) 5 Pts
4. Nizynska, Magdalena (POL) 4 Pts
5. Vysniauskaite, Irma (LIT) 3 Pts
6. Shadura, Yana (UKR) 2 Pts
7. Tovchenyk, Ruslana (UKR) 0 Pts
8. Svobodova, Zuzana (CZE) 0 Pts
9. Krumina, Sigita (LAT) 0 Pts
10. Juhasova, Simona (SVK) 0 Pts
 
Womens Juniors Left Hand 70 Kg
1. Tskhovrebova, Alina (RUS) 10 Pts
2. Dzhioeva, Marina (RUS) 7 Pts
3. Asnauskaite, Toma (LIT) 5 Pts
4. Dvorakova, Beata (CZE) 4 Pts
5. Drange, Andrea (NOR) 3 Pts
6. Lewandowska, Aleksandra (POL) 2 Pts
7. Novakova, Renata (CZE) 0 Pts
8. Ondo Estokova, Lucia (SVK) 0 Pts
 
Womens Juniors Right Hand 70 Kg
1. Dzhioeva, Marina (RUS) 10 Pts
2. Tskhovrebova, Alina (RUS) 7 Pts
3. Drange, Andrea (NOR) 5 Pts
4. Asnauskaite, Toma (LIT) 4 Pts
5. Novakova, Renata (CZE) 3 Pts
6. Ondo Estokova, Lucia (SVK) 2 Pts
7. Dvorakova, Beata (CZE) 0 Pts
8. Lewandowska, Aleksandra (POL) 0 Pts
 
Womens Juniors Left Hand 70+ Kg
1. Lalieva, Diana (RUS) 10 Pts
2. Samotoy, Alina (RUS) 7 Pts
3. Gedvilaite, Alina (LIT) 5 Pts
4. Shevchenko, Viktoriya (UKR) 4 Pts
5. Szafran, Karolina (POL) 3 Pts
6. Anufriyeva, Lyubov (UKR) 2 Pts
7. Fernezova, Zuzana (SVK) 0 Pts
8. Lachkovicova, Lucia (SVK) 0 Pts
 
Womens Juniors Right Hand 70+ Kg
1. Lalieva, Diana (RUS) 10 Pts
2. Dzheranashvili, Teona (RUS) 7 Pts
3. Anufriyeva, Lyubov (UKR) 5 Pts
4. Gedvilaite, Alina (LIT) 4 Pts
5. Shevchenko, Viktoriya (UKR) 3 Pts
6. Szafran, Karolina (POL) 2 Pts
7. Fernezova, Zuzana (SVK) 0 Pts
8. Lachkovicova, Lucia (SVK) 0 Pts
 
Mens Juniors Left Hand 50 Kg
1. Kuchiev, Soslan (RUS) 10 Pts
2. Rabinovich, Konstantin (RUS) 7 Pts
3. Babynin, Artsiom (BLR) 5 Pts
4. Adamchuk, Yevgeniy (UKR) 4 Pts
5. Brusnik, Yevheniy (UKR) 3 Pts
 
Mens Juniors Right Hand 50 Kg
1. Rabinovich, Konstantin (RUS) 10 Pts
2. Kuchiev, Soslan (RUS) 7 Pts
3. Adamchuk, Yevgeniy (UKR) 5 Pts
4. Babynin, Artsiom (BLR) 4 Pts
5. Brusnik, Yevheniy (UKR) 3 Pts
 
Mens Juniors Left Hand 55 Kg
1. Mullagulov, Eduard (RUS) 10 Pts
2. Gorbunov, Sergiy (UKR) 7 Pts
3. Stelnyk, Oleksandr (UKR) 5 Pts
4. Yordanov, Nikolay (BUL) 4 Pts
5. Stredansky, Jozef (SVK) 3 Pts
6. Balaz, Miroslav (SVK) 2 Pts
7. Snoch, Lukasz (POL) 0 Pts
8. Audzeyenka, Hikhail (BLR) 0 Pts
9. Melnik, Siarhei (BLR) 0 Pts
10. Klein, Radek (CZE) 0 Pts
11. Adamsson, Fllip (SWE) 0 Pts
 
Mens Juniors Right Hand 55 Kg
1. Mullagulov, Eduard (RUS) 10 Pts
2. Stredansky, Jozef (SVK) 7 Pts
3. Stelnyk, Oleksandr (UKR) 5 Pts
4. Gorbunov, Sergiy (UKR) 4 Pts
5. Audzeyenka, Hikhail (BLR) 3 Pts
6. Balaz, Miroslav (SVK) 2 Pts
7. Snoch, Lukasz (POL) 0 Pts
8. Yordanov, Nikolay (BUL) 0 Pts
9. Melnik, Siarhei (BLR) 0 Pts
10. Adamsson, Fllip (SWE) 0 Pts
11. Klein, Radek (CZE) 0 Pts
 
Mens Juniors Left Hand 60 Kg
1. Urtaev, Atsamaz (RUS) 10 Pts
2. Groch, Dawid (POL) 7 Pts
3. Khamidullin, Rim (RUS) 5 Pts
4. Bayar, Mikalai (BLR) 4 Pts
5. Kovac, Michal (SVK) 3 Pts
6. Ivanytskyi, Igor (UKR) 2 Pts
7. Fredrikson, Jesper (SWE) 0 Pts
8. Majkut, Lukas (SVK) 0 Pts
9. Haugeby, Lars (NOR) 0 Pts
10. Lisovski, Dzmitry (BLR) 0 Pts
 
Mens Juniors Right Hand 60 Kg
1. Urtaev, Atsamaz (RUS) 10 Pts
2. Khamidullin, Rim (RUS) 7 Pts
3. Bayar, Mikalai (BLR) 5 Pts
4. Ivanytskyi, Igor (UKR) 4 Pts
5. Groch, Dawid (POL) 3 Pts
6. Kovac, Michal (SVK) 2 Pts
7. Trygub, Borys (UKR) 0 Pts
8. Lisovski, Dzmitry (BLR) 0 Pts
9. Haugeby, Lars (NOR) 0 Pts
10. Majkut, Lukas (SVK) 0 Pts
11. Fredrikson, Jesper (SWE) 0 Pts
 
Mens Juniors Left Hand 65 Kg
1. Kalmykov, Vitaly (RUS) 10 Pts
2. Karaev, Mukharbek (RUS) 7 Pts
3. Siukayev, Alan (UKR) 5 Pts
4. Blanc, Raphael (SUI) 4 Pts
5. Kontura, Patrik (SVK) 3 Pts
6. Farkas, Martin (CZE) 2 Pts
7. Tarr, Roland (HUN) 0 Pts
8. Gregoricka, Ivan (SVK) 0 Pts
9. Zouhar, Leos (CZE) 0 Pts
10. Dauhalets, Siarhei (BLR) 0 Pts
11. Halsen, Sven Kristian (NOR) 0 Pts
 
Mens Juniors Right Hand 65 Kg
1. Kalmykov, Vitaly (RUS) 10 Pts
2. Iakovlev, Dmitriy (RUS) 7 Pts
3. Blanc, Raphael (SUI) 5 Pts
4. Branders, Pierre (BEL) 4 Pts
5. Siukayev, Alan (UKR) 3 Pts
6. Kontura, Patrik (SVK) 2 Pts
7. Tarr, Roland (HUN) 0 Pts
8. Gregoricka, Ivan (SVK) 0 Pts
9. Matula, Jan (CZE) 0 Pts
10. Farkas, Martin (CZE) 0 Pts
11. Dauhalets, Siarhei (BLR) 0 Pts
12. Halsen, Sven Kristian (NOR) 0 Pts
13. Petrik, Deszo (HUN) 0 Pts
 
Mens Juniors Left Hand 70 Kg
1. Albutashvili, George (GEO) 10 Pts
2. Sokaev, Georgy (RUS) 7 Pts
3. Dzhibilov, Ruslan (RUS) 5 Pts
4. Rieger, Christian (POL) 4 Pts
5. Miros, Milan (CZE) 3 Pts
6. Taynov, Artem (UKR) 2 Pts
7. Kolev, Yulian (BUL) 0 Pts
8. Gahtenadze, Irakli (GEO) 0 Pts
9. Gruzynkyy, Igor (UKR) 0 Pts
10. Makhsudyan, A r am (ARM) 0 Pts
11. Hizun, Vitali (BLR) 0 Pts
12. Penc, Krzysztof (POL) 0 Pts
13. Sobcak, Milan (SVK) 0 Pts
14. Sloboda, Michal (SVK) 0 Pts
15. Saaranluoma, Matti (FIN) 0 Pts
16. Balog, Attila (HUN) 0 Pts
17. Chyrvony, Anton (BLR) 0 Pts
18. Gunnarsson, Freddy (SWE) 0 Pts
19. Lakatos, David (HUN) 0 Pts
20. Anthis, Aristotelis (GRC) 0 Pts
21. Svoboda, Matej (CZE) 0 Pts
22. Risoeen, Ronny (NOR) 0 Pts
 
Mens Juniors Right Hand 70 Kg
1. Sokaev, Georgy (RUS) 10 Pts
2. Kolev, Yulian (BUL) 7 Pts
3. Albutashvili, George (GEO) 5 Pts
4. Dzhibilov, Ruslan (RUS) 4 Pts
5. Rieger, Christian (POL) 3 Pts
6. Gruzynkyy, Igor (UKR) 2 Pts
7. Gahtenadze, Irakli (GEO) 0 Pts
8. Gunnarsson, Freddy (SWE) 0 Pts
9. Makhsudyan, A r am (ARM) 0 Pts
10. Tyutyuma, Anatolyi (UKR) 0 Pts
11. Penc, Krzysztof (POL) 0 Pts
12. Hizun, Vitali (BLR) 0 Pts
13. Miros, Milan (CZE) 0 Pts
14. Svoboda, Matej (CZE) 0 Pts
15. Balog, Attila (HUN) 0 Pts
16. Risoeen, Ronny (NOR) 0 Pts
17. Anthis, Aristotelis (GRC) 0 Pts
18. Lakatos, David (HUN) 0 Pts
19. Chyrvony, Anton (BLR) 0 Pts
20. Saaranluoma, Matti (FIN) 0 Pts
21. Sloboda, Michal (SVK) 0 Pts
22. Sobcak, Milan (SVK) 0 Pts
 
Mens Juniors Left Hand 80 Kg
1. Valiev, Chermen (RUS) 10 Pts
2. Sekinaev, Boris (RUS) 7 Pts
3. Cesnakas, Mantas (LIT) 5 Pts
4. Konarik, Ondrej (CZE) 4 Pts
5. Kaplan, Michal (POL) 3 Pts
6. Jasura, Jakub (SVK) 2 Pts
7. Balgalvis, Oskars (LAT) 0 Pts
8. Stasyuk, Serhiy (UKR) 0 Pts
9. Nannestad, Niklas (SWE) 0 Pts
10. Ihnatovich, Uladzimir (BLR) 0 Pts
11. Vrtal, Adam (CZE) 0 Pts
12. Vojencak, Jan (SVK) 0 Pts
13. Moseng, Glenn (NOR) 0 Pts
14. Tsvirkun, Oleg (UKR) 0 Pts
15. Somogyi, David (HUN) 0 Pts
16. Gomola, Pawel (POL) 0 Pts
17. Orsos, Jozsef (HUN) 0 Pts
18. Ivanou, Siarhei (BLR) 0 Pts
19. Sande, Henrik (NOR) 0 Pts
 
Mens Juniors Right Hand 80 Kg
1. Valiev, Chermen (RUS) 10 Pts
2. Ihnatovich, Uladzimir (BLR) 7 Pts
3. Sekinaev, Boris (RUS) 5 Pts
4. Vrtal, Adam (CZE) 4 Pts
5. Stasyuk, Serhiy (UKR) 3 Pts
6. Vojencak, Jan (SVK) 2 Pts
7. Nannestad, Niklas (SWE) 0 Pts
8. Konarik, Ondrej (CZE) 0 Pts
9. Cesnakas, Mantas (LIT) 0 Pts
10. Balgalvis, Oskars (LAT) 0 Pts
11. Moseng, Glenn (NOR) 0 Pts
12. Jasura, Jakub (SVK) 0 Pts
13. Gomola, Pawel (POL) 0 Pts
14. Somogyi, David (HUN) 0 Pts
15. Kaplan, Michal (POL) 0 Pts
16. Tsvirkun, Oleg (UKR) 0 Pts
17. Ivanou, Siarhei (BLR) 0 Pts
18. Sande, Henrik (NOR) 0 Pts
19. Orsos, Jozsef (HUN) 0 Pts
 
Mens Juniors Left Hand 80+ Kg
1. Eldzharov, Azamat (RUS) 10 Pts
2. Tsvetkov, Georgi (BUL) 7 Pts
3. Kostadinov, Krasimir (BUL) 5 Pts
4. Klymov, Mykyta (UKR) 4 Pts
5. Yankovski, Aliaksandr (BLR) 3 Pts
6. Badtiev, Aslanbek (RUS) 2 Pts
7. Hesko, Michal (SVK) 0 Pts
8. Horvath, Robert (SVK) 0 Pts
9. Tompa, Tamas (HUN) 0 Pts
10. Nowak, Grzegorz (POL) 0 Pts
11. Kain, Richard (HUN) 0 Pts
12. Tesar, Jan (CZE) 0 Pts
 
Mens Juniors Right Hand 80+ Kg
1. Eldzharov, Azamat (RUS) 10 Pts
2. Kostadinov, Krasimir (BUL) 7 Pts
3. Klymov, Mykyta (UKR) 5 Pts
4. Yankovski, Aliaksandr (BLR) 4 Pts
5. Tsvetkov, Georgi (BUL) 3 Pts
6. Hesko, Michal (SVK) 2 Pts
7. Horvath, Robert (SVK) 0 Pts
8. Badtiev, Aslanbek (RUS) 0 Pts
9. Nowak, Grzegorz (POL) 0 Pts
10. Dokke, Horten (NOR) 0 Pts
11. Tesar, Jan (CZE) 0 Pts
12. Tompa, Tamas (HUN) 0 Pts
13. Kain, Richard (HUN) 0 Pts
 
Womens Disabled Left Hand 60+ Kg
1. Lieshukova, Olga (UKR) 10 Pts
2. Emlina, Zinaida (RUS) 7 Pts
3. Tychinina, Svetlana (RUS) 5 Pts
4. Kantserova, Damira (RUS) 4 Pts
 
Womens Disabled Right Hand 60+ Kg
1. Lieshukova, Olga (UKR) 10 Pts
2. Emlina, Zinaida (RUS) 7 Pts
3. Tychinina, Svetlana (RUS) 5 Pts
4. Kantserova, Damira (RUS) 4 Pts
 
Mens Disabled Left Hand 60 Kg
1. Kuznetsov, Alexey (RUS) 10 Pts
2. Magomedov, Tagir (RUS) 7 Pts
3. Zverev, Mikhail (RUS) 5 Pts
4. Kuropata, Sergiy (UKR) 4 Pts
5. Rabinovich, Konstantin (RUS) 3 Pts
6. Olins, Martins (LAT) 2 Pts
7. Ludwik, Karol (POL) 0 Pts
8. Varga, Pal (HUN) 0 Pts
 
Mens Disabled Right Hand 60 Kg
1. Magomedov, Tagir (RUS) 10 Pts
2. Zverev, Mikhail (RUS) 7 Pts
3. Kuznetsov, Alexey (RUS) 5 Pts
4. Kuropata, Sergiy (UKR) 4 Pts
5. Akhobadze, Vakhtang (GEO) 3 Pts
6. Rabinovich, Konstantin (RUS) 2 Pts
7. Olins, Martins (LAT) 0 Pts
8. Ludwik, Karol (POL) 0 Pts
9. Varga, Pal (HUN) 0 Pts
 
Mens Disabled Left Hand 75 Kg
1. Mamedov, Ruslan (RUS) 10 Pts
2. Volkhovskiy, Sergey (RUS) 7 Pts
3. Kruglikov, Roman (RUS) 5 Pts
4. Zabojnik, Martin (CZE) 4 Pts
5. Haltvik, Arthur (NOR) 3 Pts
6. Bendeguz, Nagy (HUN) 2 Pts
7. Kocsis, Peter (HUN) 0 Pts
8. Goydenko, Yevgeni)iy (UKR) 0 Pts
 
Mens Disabled Right Hand 75 Kg
1. Mamedov, Ruslan (RUS) 10 Pts
2. Kruglikov, Roman (RUS) 7 Pts
3. Haltvik, Arthur (NOR) 5 Pts
4. Bendeguz, Nagy (HUN) 4 Pts
5. Zabojnik, Martin (CZE) 3 Pts
6. Goydenko, Yevgeni)iy (UKR) 2 Pts
7. Kocsis, Peter (HUN) 0 Pts
8. Volkhovskiy, Sergey (RUS) 0 Pts
 
Mens Disabled Left Hand 90 Kg
1. Makarishchev, Vladimir (RUS) 10 Pts
2. Gladilin, Vladimir (RUS) 7 Pts
3. Krasov, Vadym (UKR) 5 Pts
4. Jakubowski, Bartosz (POL) 4 Pts
5. Nowak, Grzegorz (POL) 3 Pts
6. Jakovlevs, Aivis (LAT) 2 Pts
7. Gyenes, Sandor (HUN) 0 Pts
8. Slota, Kamil (SVK) 0 Pts
 
Mens Disabled Right Hand 90 Kg
1. Makarishchev, Vladimir (RUS) 10 Pts
2. Krasov, Vadym (UKR) 7 Pts
3. Gladilin, Vladimir (RUS) 5 Pts
4. Jakovlevs, Aivis (LAT) 4 Pts
5. Itin, Kurt (SUI) 3 Pts
6. Gargurnis, Kaspars (LAT) 2 Pts
7. Jakubowski, Bartosz (POL) 0 Pts
8. Gyenes, Sandor (HUN) 0 Pts
9. Slota, Kamil (SVK) 0 Pts
10. Nowak, Grzegorz (POL) 0 Pts
 
Mens Disabled Left Hand 90+ Kg
1. Dubovskiy, Igor (RUS) 10 Pts
2. Makhotin, Genadi (RUS) 7 Pts
3. Panumis, Julionas (LIT) 5 Pts
 
Mens Disabled Right Hand 90+ Kg
1. Dubovskiy, Igor (RUS) 10 Pts
2. Makhotin, Genadi (RUS) 7 Pts
3. Panumis, Julionas (LIT) 5 Pts
 
Womens Masters Left Hand 60 Kg
1. Parmarauskiene, Vilija (LIT) 10 Pts
2. Khamidullina, Enzhe (RUS) 7 Pts
3. Zsoltne, Zsirai (HUN) 5 Pts
4. Abrahamsson, Ann Kristin (SWE) 4 Pts
 
Womens Masters Right Hand 60 Kg
1. Parmarauskiene, Vilija (LIT) 10 Pts
2. Khamidullina, Enzhe (RUS) 7 Pts
3. Abrahamsson, Ann Kristin (SWE) 5 Pts
4. Zsoltne, Zsirai (HUN) 4 Pts
 
Womens Masters Left Hand 70 Kg
1. Siren, Sari (FIN) 10 Pts
2. Emlina, Zinaida (RUS) 7 Pts
3. Tychinina, Svetlana (RUS) 5 Pts
 
Womens Masters Right Hand 70 Kg
1. Siren, Sari (FIN) 10 Pts
2. Emlina, Zinaida (RUS) 7 Pts
3. Tychinina, Svetlana (RUS) 5 Pts
 
Mens Masters Left Hand 70 Kg
1. Tarnauskas, Kestutis (LIT) 10 Pts
2. Baumann, Jurgen (GER) 7 Pts
3. Sakeris, Rimantas (LIT) 5 Pts
4. Risku, Antti (FIN) 4 Pts
 
Mens Masters Right Hand 70 Kg
1. Tarnauskas, Kestutis (LIT) 10 Pts
2. Risku, Antti (FIN) 7 Pts
3. Baumann, Jurgen (GER) 5 Pts
4. Sakeris, Rimantas (LIT) 4 Pts
 
Mens Masters Left Hand 80 Kg
1. Shishov, Evgenyi (RUS) 10 Pts
2. Kunnari, Pasi (FIN) 7 Pts
3. Nersisyan, Davit (ARM) 5 Pts
4. Adamsson, Lars (SWE) 4 Pts
5. Szilagyi, Sandor (GER) 3 Pts
6. Popov, Sergey (RUS) 2 Pts
7. Kolle, Georg (GER) 0 Pts
8. Temesvari, Zoltan (HUN) 0 Pts
9. Kokhtashvili, David (GEO) 0 Pts
 
Mens Masters Right Hand 80 Kg
1. Kunnari, Pasi (FIN) 10 Pts
2. Kokhtashvili, David (GEO) 7 Pts
3. Popov, Sergey (RUS) 5 Pts
4. Kolle, Georg (GER) 4 Pts
5. Adamsson, Lars (SWE) 3 Pts
6. Shishov, Evgenyi (RUS) 2 Pts
7. Szilagyi, Sandor (GER) 0 Pts
8. Temesvari, Zoltan (HUN) 0 Pts
9. Nersisyan, Davit (ARM) 0 Pts
10. Andre, Jean Frederic (BEL) 0 Pts
 
Mens Masters Left Hand 90 Kg
1. Lakatos, Janos (HUN) 10 Pts
2. Stusek, Jaroslav (CZE) 7 Pts
3. Krasov, Vadym (UKR) 5 Pts
4. Trikolich, Boris (RUS) 4 Pts
5. Demchuk, Oleksandr (UKR) 3 Pts
6. Paliskis, Romutis (LIT) 2 Pts
7. Gladilin, Vladimir (RUS) 0 Pts
8. Kis, Lajos (HUN) 0 Pts
9. Svoboda, Milan (CZE) 0 Pts
10. Lukkarila, Jukka Pekka (FIN) 0 Pts
11. Thuen, Arne (NOR) 0 Pts
12. Haanpaa, Juoko (FIN) 0 Pts
13. Skora, Andrzej (POL) 0 Pts
 
Mens Masters Right Hand 90 Kg
1. Thuen, Arne (NOR) 10 Pts
2. Lakatos, Janos (HUN) 7 Pts
3. Stusek, Jaroslav (CZE) 5 Pts
4. Paliskis, Romutis (LIT) 4 Pts
5. Skora, Andrzej (POL) 3 Pts
6. Krasov, Vadym (UKR) 2 Pts
7. Svoboda, Milan (CZE) 0 Pts
8. Haanpaa, Juoko (FIN) 0 Pts
9. Lukkarila, Jukka Pekka (FIN) 0 Pts
10. Itin, Kurt (SUI) 0 Pts
11. Demchuk, Oleksandr (UKR) 0 Pts
12. Kis, Lajos (HUN) 0 Pts
13. Trikolich, Boris (RUS) 0 Pts
14. Gladilin, Vladimir (RUS) 0 Pts
 
Mens Masters Left Hand 100 Kg
1. Makhotin, Genadi (RUS) 10 Pts
2. Gadaev, Sergii (UKR) 7 Pts
3. Glabala, Andrzej (POL) 5 Pts
4. Pushkar, Anatolyi (UKR) 4 Pts
5. Andersson, Lennart (SWE) 3 Pts
6. Hymer, Andrzej (POL) 2 Pts
7. Johnsson, Jonny (SWE) 0 Pts
8. Keskeny, Ervin (HUN) 0 Pts
 
Mens Masters Right Hand 100 Kg
1. Ferenc, Simon (HUN) 10 Pts
2. Andersson, Lennart (SWE) 7 Pts
3. Tyumyenyev, Ihor (UKR) 5 Pts
4. Makhotin, Genadi (RUS) 4 Pts
5. Gadaev, Sergii (UKR) 3 Pts
6. Johnsson, Jonny (SWE) 2 Pts
7. Keskeny, Ervin (HUN) 0 Pts
8. Glabala, Andrzej (POL) 0 Pts
9. Hymer, Andrzej (POL) 0 Pts
 
Mens Masters Left Hand 100+ Kg
1. Golovchenko, Valeriy (UKR) 10 Pts
2. Filikidis, Pantelis (GRC) 7 Pts
3. Jentsch, Harmut (GER) 5 Pts
4. Prokhorov, Petr (RUS) 4 Pts
5. Franzen, Johnny (SWE) 3 Pts
6. Pindera, Viktor (UKR) 2 Pts
7. Lukoczki, Karoly (HUN) 0 Pts
 
Mens Masters Right Hand 100+ Kg
1. Rintapaa, Jarmo (FIN) 10 Pts
2. Szasz, Gyorgy (HUN) 7 Pts
3. Pindera, Viktor (UKR) 5 Pts
4. Franzen, Johnny (SWE) 4 Pts
5. Prokhorov, Petr (RUS) 3 Pts
6. Jentsch, Harmut (GER) 2 Pts
7. Lukoczki, Karoly (HUN) 0 Pts
 
---
Womens Masters Right Hand 80 Kg
1. Kubasova, Zinaida (RUS) 10 Pts
2. Kattstrom, Camilla (GER) 7 Pts
 
---
Mens Grand Masters Right Hand 75 Kg
1. Andersson, Kent (SWE) 10 Pts
2. Iermolenko, Valentyn (UKR) 7 Pts
 
---
Mens Grand Masters Right Hand 90 Kg
1. Thuen, Arne (NOR) 10 Pts
2. Kolle, Georg (GER) 7 Pts
3. Mihaly, Josza (HUN) 5 Pts
4. Gladilin, Vladimir (RUS) 4 Pts
5. Stusek, Jaroslav (CZE) 3 Pts
 
---
Mens Grand Masters Right Hand 90+ Kg
1. Golovchenko, Valeriy (UKR) 10 Pts
2. Pushkar, Anatolyi (UKR) 7 Pts
3. Johnsson, Jonny (SWE) 5 Pts
4. Deneumostier, Willy (BEL) 4 Pts
5. Piechowski, Janusz (POL) 3 Pts
6. Mikelionis, Vydas (LIT) 2 Pts
7. Hymer, Andrzej (POL) 0 Pts
8. Prokhorov, Petr (RUS) 0 Pts
9. Filikidis, Pantelis (GRC) 0 Pts
Womens Seniors Left Hand 50 Kg
1. Albegova, Diana (RUS) 10 Pts
2. Paulava, Alena (BLR) 7 Pts
3. Babaieva, Snizhana (UKR) 5 Pts
4. Zaklicka, Walentyna (POL) 4 Pts
5. Onishchenko, Yana (UKR) 3 Pts
6. Kudukhova, Syuzanna (RUS) 2 Pts
7. Tverijonaite, Viktorija (LIT) 0 Pts
8. Mihokova, Viera (SVK) 0 Pts
9. Snoch, Milena (POL) 0 Pts
10. Burkhalter, Leila (SUI) 0 Pts
 
Womens Seniors Right Hand 50 Kg
1. Albegova, Diana (RUS) 10 Pts
2. Onishchenko, Yana (UKR) 7 Pts
3. Zaklicka, Walentyna (POL) 5 Pts
4. Mihokova, Viera (SVK) 4 Pts
5. Paulava, Alena (BLR) 3 Pts
6. Burkhalter, Leila (SUI) 2 Pts
7. Chudycka, Izabela (POL) 0 Pts
8. Tverijonaite, Viktorija (LIT) 0 Pts
9. Batchaeva, Bella (RUS) 0 Pts
10. Babych, Nataliya (UKR) 0 Pts
 
Womens Seniors Left Hand 60 Kg
1. Skoryk, Olena (UKR) 10 Pts
2. Larina, Ekaterina (RUS) 7 Pts
3. Enaldieva, Regina (RUS) 5 Pts
4. Parmarauskiene, Vilija (LIT) 4 Pts
5. Bumsaite, Sandra (LIT) 3 Pts
6. Debnarova, Lucia (SVK) 2 Pts
7. Ansone, Endija (LAT) 0 Pts
8. Taule, Laila (NOR) 0 Pts
9. Bonkova, Veronika (BUL) 0 Pts
10. Aloshyna, Natalya (UKR) 0 Pts
11. Hunko, Katsiaryna (BLR) 0 Pts
12. Rodland, Sandra (NOR) 0 Pts
13. Hruskova, Lucia (SVK) 0 Pts
14. Ostrowska, Malgorzata (POL) 0 Pts
15. Svobodova, Zuzana (CZE) 0 Pts
 
Womens Seniors Right Hand 55 Kg
1. Iliushyna, Viktoriia (UKR) 10 Pts
2. Kartzeva, Irina (RUS) 7 Pts
3. Khastsaeva, Leska (RUS) 5 Pts
4. Mietunen, Tanja (FIN) 4 Pts
5. Reva-Schmallegger, Polina (AUT) 3 Pts
6. Kollarovics, Szilvia (HUN) 2 Pts
7. Gutteter, Magda (POL) 0 Pts
8. Babitskaya, Alesia (BLR) 0 Pts
9. Gurchenko, Yana (UKR) 0 Pts
10. Renata, Jozsa (HUN) 0 Pts
11. Zwolak, Aleksandra (POL) 0 Pts
12. Kuliashova, Alena (BLR) 0 Pts
13. Demenska, Liene (LAT) 0 Pts
 
Womens Seniors Left Hand 55 Kg
1. Iliushyna, Viktoriia (UKR) 10 Pts
2. Kartzeva, Irina (RUS) 7 Pts
3. Gorskova, Julia (RUS) 5 Pts
4. Gurchenko, Yana (UKR) 4 Pts
5. Kollarovics, Szilvia (HUN) 3 Pts
6. Zwolak, Aleksandra (POL) 2 Pts
7. Mietunen, Tanja (FIN) 0 Pts
8. Babitskaya, Alesia (BLR) 0 Pts
9. Kuliashova, Alena (BLR) 0 Pts
10. Gutteter, Magda (POL) 0 Pts
11. Renata, Jozsa (HUN) 0 Pts
12. Demenska, Liene (LAT) 0 Pts
 
Womens Seniors Right Hand 60 Kg
1. Skoryk, Olena (UKR) 10 Pts
2. Bonkova, Veronika (BUL) 7 Pts
3. Parmarauskiene, Vilija (LIT) 5 Pts
4. Meladze, Irina (RUS) 4 Pts
5. Debnarova, Lucia (SVK) 3 Pts
6. Hruskova, Lucia (SVK) 2 Pts
7. Hunko, Katsiaryna (BLR) 0 Pts
8. Bumsaite, Sandra (LIT) 0 Pts
9. Enaldieva, Regina (RUS) 0 Pts
10. Rodland, Sandra (NOR) 0 Pts
11. Ostrowska, Malgorzata (POL) 0 Pts
12. Aloshyna, Natalya (UKR) 0 Pts
13. Svobodova, Zuzana (CZE) 0 Pts
14. Taule, Laila (NOR) 0 Pts
15. Abrahamsson, Ann Kristin (SWE) 0 Pts
16. Ansone, Endija (LAT) 0 Pts
 
Womens Seniors Left Hand 65 Kg
1. Makeeva, Irina (RUS) 10 Pts
2. Truskalova, Natalya (UKR) 7 Pts
3. Smirnova, Natalia (RUS) 5 Pts
4. Zanko, Liliya (UKR) 4 Pts
5. Ivanfi, Brigita (HUN) 3 Pts
6. Banach, Katarzyna (POL) 2 Pts
7. Lundh, Katrin (SWE) 0 Pts
8. Andersson, Heidi (SWE) 0 Pts
9. Drange, Andrea (NOR) 0 Pts
10. Polova, Petra (CZE) 0 Pts
11. Chroni, Maria (GRC) 0 Pts
12. Siren, Sari (FIN) 0 Pts
 
Womens Seniors Right Hand 65 Kg
1. Makeeva, Irina (RUS) 10 Pts
2. Andersson, Heidi (SWE) 7 Pts
3. Truskalova, Natalya (UKR) 5 Pts
4. Gavrilova, Olga (RUS) 4 Pts
5. Zanko, Liliya (UKR) 3 Pts
6. Drange, Andrea (NOR) 2 Pts
7. Ivanfi, Brigita (HUN) 0 Pts
8. Banach, Katarzyna (POL) 0 Pts
9. Siren, Sari (FIN) 0 Pts
10. Lundh, Katrin (SWE) 0 Pts
11. Polova, Petra (CZE) 0 Pts
12. Chroni, Maria (GRC) 0 Pts
 
Womens Seniors Left Hand 70 Kg
1. Enaldieva, Anzhela (RUS) 10 Pts
2. Akhmetgareeva, Sofia (RUS) 7 Pts
3. Golubyeva, Alina (UKR) 5 Pts
4. Olah, Zsuzsana (HUN) 4 Pts
5. Derenko, Alla (UKR) 3 Pts
 
Womens Seniors Right Hand 70 Kg
1. Enaldieva, Anzhela (RUS) 10 Pts
2. Olah, Zsuzsana (HUN) 7 Pts
3. Lvova, Anastasia (RUS) 5 Pts
4. Golubyeva, Alina (UKR) 4 Pts
5. Derenko, Alla (UKR) 3 Pts
 
Womens Seniors Left Hand 80 Kg
1. Vaitkute, Egle (LIT) 10 Pts
2. Kerdikoshvili, Irina (RUS) 7 Pts
3. Samotoy, Alina (RUS) 5 Pts
4. Medziausyte, Dalia (LIT) 4 Pts
5. Tahtinen, Tarja (FIN) 3 Pts
6. Melin, Anne (FIN) 2 Pts
7. Sedlackova, Veronika (CZE) 0 Pts
8. Anufriyeva, Lyubov (UKR) 0 Pts
9. Anikina, Nadiya (UKR) 0 Pts
10. Hallenberg, Linda (SWE) 0 Pts
 
Womens Seniors Right Hand 80 Kg
1. Vaitkute, Egle (LIT) 10 Pts
2. Kerdikoshvili, Irina (RUS) 7 Pts
3. Khrustaleva, Natalia (RUS) 5 Pts
4. Medziausyte, Dalia (LIT) 4 Pts
5. Tahtinen, Tarja (FIN) 3 Pts
6. Anikina, Nadiya (UKR) 2 Pts
7. Anufriyeva, Lyubov (UKR) 0 Pts
8. Kattstrom, Camilla (GER) 0 Pts
9. Sedlackova, Veronika (CZE) 0 Pts
10. Hallenberg, Linda (SWE) 0 Pts
11. Melin, Anne (FIN) 0 Pts
 
Womens Seniors Left Hand 80+ Kg
1. Bzarova, Zarina (RUS) 10 Pts
2. Gedvilaite, Alina (LIT) 7 Pts
3. Gusalova, Albina (RUS) 5 Pts
4. Cingule, Zanna (LAT) 4 Pts
5. Ondrackova, Veronika (CZE) 3 Pts
6. Lieshukova, Olga (UKR) 2 Pts
7. Heininen, Paivi (FIN) 0 Pts
8. Szafran, Karolina (POL) 0 Pts
 
Womens Seniors Right Hand 80+ Kg
1. Gusalova, Albina (RUS) 10 Pts
2. Tichonova, Svetlana (RUS) 7 Pts
3. Cingule, Zanna (LAT) 5 Pts
4. Lieshukova, Olga (UKR) 4 Pts
5. Ondrackova, Veronika (CZE) 3 Pts
6. Heininen, Paivi (FIN) 2 Pts
 
Mens Seniors Left Hand 55 Kg
1. Bezkorovainyi, Dmytro (UKR) 10 Pts
2. Abramau, Radzion (BLR) 7 Pts
3. Chagarov, Kazbek (RUS) 5 Pts
4. Turkov, Denis (RUS) 4 Pts
5. Baranau, Valery (BLR) 3 Pts
6. Stefanov, Stefan (BUL) 2 Pts
 
Mens Seniors Right Hand 55 Kg
1. Chomaev, Robert (RUS) 10 Pts
2. Abramau, Radzion (BLR) 7 Pts
3. Bezkorovainyi, Dmytro (UKR) 5 Pts
4. Stefanov, Stefan (BUL) 4 Pts
5. Turkov, Denis (RUS) 3 Pts
6. Baranau, Valery (BLR) 2 Pts
 
Mens Seniors Left Hand 60 Kg
1. Balandin, Oleksandr (UKR) 10 Pts
2. Poliakov, Alexey (RUS) 7 Pts
3. Magomedov, Tagir (RUS) 5 Pts
4. Wyrwa, Mateusz (POL) 4 Pts
5. Bartosiewicz, David (POL) 3 Pts
6. Sulan, Jaroslav (SVK) 2 Pts
7. Csiga, Imre (HUN) 0 Pts
8. Konovalov, Igor (UKR) 0 Pts
9. Potapov, Mykola (GER) 0 Pts
10. Svoboda, Petr (CZE) 0 Pts
11. Korosi, Tibor (HUN) 0 Pts
12. Wilson, Ted (GBR) 0 Pts
13. Sakeris, Rimantas (LIT) 0 Pts
14. Gabisiani, Shalva (GEO) 0 Pts
15. Radimak, Gabriel (SVK) 0 Pts
 
Mens Seniors Right Hand 60 Kg
1. Magomedov, Tagir (RUS) 10 Pts
2. Balandin, Oleksandr (UKR) 7 Pts
3. Nikitchenko, Sergey (RUS) 5 Pts
4. Bartosiewicz, David (POL) 4 Pts
5. Sulan, Jaroslav (SVK) 3 Pts
6. Chykalyuk, Oleh (UKR) 2 Pts
7. Gabisiani, Shalva (GEO) 0 Pts
8. Csiga, Imre (HUN) 0 Pts
9. Svoboda, Petr (CZE) 0 Pts
10. Potapov, Mykola (GER) 0 Pts
11. Radimak, Gabriel (SVK) 0 Pts
12. Kaplan, Jakub (POL) 0 Pts
13. Korosi, Tibor (HUN) 0 Pts
14. Persson, Magnus (SWE) 0 Pts
15. Sakeris, Rimantas (LIT) 0 Pts
16. Wilson, Ted (GBR) 0 Pts
 
Mens Seniors Left Hand 65 Kg
1. Voronetskiy, Aleksander (RUS) 10 Pts
2. Mnatsakanyan, Vladimir (ARM) 7 Pts
3. Asmonas, Mantas (LIT) 5 Pts
4. Bratchenia, Viktar (BLR) 4 Pts
5. Shustik, Denis (UKR) 3 Pts
6. Simanovich, Siarhei (BLR) 2 Pts
7. Borlakov, Murat (RUS) 0 Pts
8. Saaranluoma, Topi (FIN) 0 Pts
9. Bogdan, Zsolt (HUN) 0 Pts
10. Mordvyntsev, Artem (UKR) 0 Pts
11. Matas, Michal (SVK) 0 Pts
12. Mutikainen, Ville (FIN) 0 Pts
13. Blanc, Raphael (SUI) 0 Pts
14. Nagy, Gergo (HUN) 0 Pts
15. Szewczyk, Tomasz (POL) 0 Pts
16. Chamalakis, Stylianos (GRC) 0 Pts
17. Gogiashvili, Revaz (GEO) 0 Pts
 
Mens Seniors Right Hand 65 Kg
1. Voronetskiy, Aleksander (RUS) 10 Pts
2. Bratchenia, Viktar (BLR) 7 Pts
3. Mnatsakanyan, Vladimir (ARM) 5 Pts
4. Szewczyk, Tomasz (POL) 4 Pts
5. Borlakov, Murat (RUS) 3 Pts
6. Asmonas, Mantas (LIT) 2 Pts
7. Simanovich, Siarhei (BLR) 0 Pts
8. Matas, Michal (SVK) 0 Pts
9. Saaranluoma, Topi (FIN) 0 Pts
10. Gogiashvili, Revaz (GEO) 0 Pts
11. Blanc, Raphael (SUI) 0 Pts
12. Mordvyntsev, Artem (UKR) 0 Pts
13. Chamalakis, Stylianos (GRC) 0 Pts
14. Bogdan, Zsolt (HUN) 0 Pts
15. Nagy, Gergo (HUN) 0 Pts
16. Siukayev, Alan (UKR) 0 Pts
17. Mutikainen, Ville (FIN) 0 Pts
 
Mens Seniors Left Hand 70 Kg
1. Getiashvili, Jaba (GEO) 10 Pts
2. Sedrakyan, Vzreh (ARM) 7 Pts
3. Bichilov, Timur (RUS) 5 Pts
4. Zoloev, Khadzimurat (RUS) 4 Pts
5. Delidzakov, Hristo (BUL) 3 Pts
6. Chivu, Daniel (ROM) 2 Pts
7. Pautaran, Pavel (BLR) 0 Pts
8. Bambov, Plamen (BUL) 0 Pts
9. Kollarovics, Laszlo (HUN) 0 Pts
10. Matiashvili, Nikoloz (GEO) 0 Pts
11. Lukyanchuk, Ivan (UKR) 0 Pts
12. Dranishchev, Andrii (UKR) 0 Pts
13. Bartosiewicz, Piotr (POL) 0 Pts
14. Sumak, Pavel (BLR) 0 Pts
15. Tarnauskas, Kestutis (LIT) 0 Pts
16. Miros, Milan (CZE) 0 Pts
17. Molnar, Roland (SVK) 0 Pts
18. Saaranluoma, Matti (FIN) 0 Pts
19. Biro, Gyorgi (HUN) 0 Pts
20. Jonsson, Nicklas (SWE) 0 Pts
21. Pettersson, Andreas (SWE) 0 Pts
22. Georgievski, Mario (SVK) 0 Pts
 
Mens Seniors Right Hand 70 Kg
1. Zoloev, Khadzimurat (RUS) 10 Pts
2. Matiashvili, Nikoloz (GEO) 7 Pts
3. Getiashvili, Jaba (GEO) 5 Pts
4. Bichilov, Timur (RUS) 4 Pts
5. Sedrakyan, Vzreh (ARM) 3 Pts
6. Pautaran, Pavel (BLR) 2 Pts
7. Bambov, Plamen (BUL) 0 Pts
8. Kollarovics, Laszlo (HUN) 0 Pts
9. Delidzakov, Hristo (BUL) 0 Pts
10. Melnik, Sergiy (UKR) 0 Pts
11. Chivu, Daniel (ROM) 0 Pts
12. Gajda, Daniel (POL) 0 Pts
13. Lukyanchuk, Ivan (UKR) 0 Pts
14. Molnar, Roland (SVK) 0 Pts
15. Jonsson, Nicklas (SWE) 0 Pts
16. Schlitte, Matthias (GER) 0 Pts
17. Pettersson, Andreas (SWE) 0 Pts
18. Kazda, Petr (CZE) 0 Pts
19. Bartosiewicz, Piotr (POL) 0 Pts
20. Georgievski, Mario (SVK) 0 Pts
21. Sumak, Pavel (BLR) 0 Pts
22. Anthis, Aristotelis (GRC) 0 Pts
23. Biro, Gyorgi (HUN) 0 Pts
24. Risku, Antti (FIN) 0 Pts
25. Miros, Milan (CZE) 0 Pts
26. Saaranluoma, Matti (FIN) 0 Pts
 
Mens Seniors Left Hand 75 Kg
1. Liliev, Arsen (RUS) 10 Pts
2. Jagnesak, Lubomir (SVK) 7 Pts
3. Ivanov, Miroslav (BUL) 5 Pts
4. Amolins, Janis (LAT) 4 Pts
5. Imerlishvili, Soso (GEO) 3 Pts
6. Starokon, Vladyslav (UKR) 2 Pts
7. Kasan, Peter (SVK) 0 Pts
8. Rudnytskyy, Roman (UKR) 0 Pts
9. Tvaliashvili, Giorgi (GEO) 0 Pts
10. Eloev, Valeriy (RUS) 0 Pts
11. Vrtal, Adam (CZE) 0 Pts
12. Dauhou, Aliaksai (BLR) 0 Pts
13. Andersson, Torbjorn (SWE) 0 Pts
14. Heuse, Olivier (BEL) 0 Pts
15. Szczerba, Piotr (POL) 0 Pts
16. Haugland, Frode Veim (NOR) 0 Pts
17. Savenia, Dzianis (BLR) 0 Pts
18. Humard, Pascal (SUI) 0 Pts
19. Cirponis, Ainars (LAT) 0 Pts
20. Stelmaszyk, Maciej (POL) 0 Pts
 
Mens Seniors Right Hand 75 Kg
1. Liliev, Arsen (RUS) 10 Pts
2. Jagnesak, Lubomir (SVK) 7 Pts
3. Amolins, Janis (LAT) 5 Pts
4. Tvaliashvili, Giorgi (GEO) 4 Pts
5. Kasan, Peter (SVK) 3 Pts
6. Humard, Pascal (SUI) 2 Pts
7. Imerlishvili, Soso (GEO) 0 Pts
8. Ivanov, Miroslav (BUL) 0 Pts
9. Stelmaszyk, Maciej (POL) 0 Pts
10. Szczerba, Piotr (POL) 0 Pts
11. Starokon, Vladyslav (UKR) 0 Pts
12. Andersson, Torbjorn (SWE) 0 Pts
13. Dauhou, Aliaksai (BLR) 0 Pts
14. Haugland, Frode Veim (NOR) 0 Pts
15. Vrtal, Adam (CZE) 0 Pts
16. Savenia, Dzianis (BLR) 0 Pts
17. Eloev, Valeriy (RUS) 0 Pts
18. Pavlov, Roman (UKR) 0 Pts
19. Heuse, Olivier (BEL) 0 Pts
20. Cirponis, Ainars (LAT) 0 Pts
21. Wahlman, George (SWE) 0 Pts
 
Mens Seniors Left Hand 80 Kg
1. Shakmanov, Umarbek (RUS) 10 Pts
2. Babayev, Rustam (UKR) 7 Pts
3. Bulenkov, Aleksander (RUS) 5 Pts
4. Panagiotis, Iliopoulos (GRC) 4 Pts
5. Tatarenka, Vadzim (BLR) 3 Pts
6. Tatarenka, Artsiom (BLR) 2 Pts
7. Jakim, Ondrej (SVK) 0 Pts
8. Samkharadze, Verkhvia (GEO) 0 Pts
9. Wahlman, Jimmy (SWE) 0 Pts
10. Kbilashvili, Ivane (GEO) 0 Pts
11. Pavlov, Roman (UKR) 0 Pts
12. Kunnari, Pasi (FIN) 0 Pts
13. Julev, Dimitar (BUL) 0 Pts
14. Kornek, Robert (GER) 0 Pts
15. Cabu, Frederic (BEL) 0 Pts
16. Kocon, Stefan (SWE) 0 Pts
17. Hanes, Martin (SVK) 0 Pts
18. Zovanyi, Zoltan (HUN) 0 Pts
19. Cesnakas, Mantas (LIT) 0 Pts
20. Stefan, Tamas (ROM) 0 Pts
21. Moseng, Glenn (NOR) 0 Pts
 
Mens Seniors Right Hand 80 Kg
1. Babayev, Rustam (UKR) 10 Pts
2. Tatarenka, Vadzim (BLR) 7 Pts
3. Kbilashvili, Ivane (GEO) 5 Pts
4. Girard, Pascal (SUI) 4 Pts
5. Panagiotis, Iliopoulos (GRC) 3 Pts
6. Samkharadze, Verkhvia (GEO) 2 Pts
7. Julev, Dimitar (BUL) 0 Pts
8. Bulenkov, Aleksander (RUS) 0 Pts
9. Rudnytskyy, Roman (UKR) 0 Pts
10. Hanes, Martin (SVK) 0 Pts
11. Moseng, Glenn (NOR) 0 Pts
12. Kornek, Robert (GER) 0 Pts
13. Stefan, Tamas (ROM) 0 Pts
14. Cesnakas, Mantas (LIT) 0 Pts
15. Wahlman, Jimmy (SWE) 0 Pts
16. Zovanyi, Zoltan (HUN) 0 Pts
17. Tatarenka, Artsiom (BLR) 0 Pts
18. Sande, Henrik (NOR) 0 Pts
19. Cabu, Frederic (BEL) 0 Pts
20. Shakmanov, Umarbek (RUS) 0 Pts
21. Kunnari, Pasi (FIN) 0 Pts
22. Kocon, Stefan (SWE) 0 Pts
23. Jakim, Ondrej (SVK) 0 Pts
 
Mens Seniors Left Hand 85 Kg
1. Golemanov, Stoian (BUL) 10 Pts
2. Karyaev, Murat (RUS) 7 Pts
3. Kostanov, Valeriy (RUS) 5 Pts
4. Khubiashvili, Gela (UKR) 4 Pts
5. Matskevich, Aleh (BLR) 3 Pts
6. Kovacs, Peter (HUN) 2 Pts
7. Babayev, Ruslan (UKR) 0 Pts
8. Malek, Rastilav (SVK) 0 Pts
9. Spannagel, Dieter (GER) 0 Pts
10. Lindholm, Johnny (SWE) 0 Pts
11. Kalejs, Maris (LAT) 0 Pts
12. Makharashvili, Kakhaber (GEO) 0 Pts
13. Lehtonen, Jarno (FIN) 0 Pts
14. Dalak, Marian (SVK) 0 Pts
15. Tuiskul, Aki (FIN) 0 Pts
16. Ivanov, Nikolay (BUL) 0 Pts
17. Drogosz, Damian (POL) 0 Pts
18. Micka, Tomas (CZE) 0 Pts
19. Andersson, Daniel (SWE) 0 Pts
20. Kelemen, Laszlo (HUN) 0 Pts
21. Efstathios, Symeon (GRC) 0 Pts
22. Thuen, Arne (NOR) 0 Pts
23. Grochowski, Mariusz (POL) 0 Pts
 
Mens Seniors Right Hand 85 Kg
1. Babayev, Ruslan (UKR) 10 Pts
2. Kostanov, Valeriy (RUS) 7 Pts
3. Golemanov, Stoian (BUL) 5 Pts
4. Ivanov, Nikolay (BUL) 4 Pts
5. Ruman, Martin (SVK) 3 Pts
6. Spannagel, Dieter (GER) 2 Pts
7. Matskevich, Aleh (BLR) 0 Pts
8. Tuiskul, Aki (FIN) 0 Pts
9. Kovacs, Peter (HUN) 0 Pts
10. Thuen, Arne (NOR) 0 Pts
11. Kalejs, Maris (LAT) 0 Pts
12. Lindholm, Johnny (SWE) 0 Pts
13. Makharashvili, Kakhaber (GEO) 0 Pts
14. Peregudov, Pavlo (UKR) 0 Pts
15. Micka, Tomas (CZE) 0 Pts
16. Drogosz, Damian (POL) 0 Pts
17. Grochowski, Mariusz (POL) 0 Pts
18. Lehtonen, Jarno (FIN) 0 Pts
19. Dalak, Marian (SVK) 0 Pts
20. Andersson, Daniel (SWE) 0 Pts
21. Efstathios, Symeon (GRC) 0 Pts
22. Karyaev, Murat (RUS) 0 Pts
23. Toth, Geza (HUN) 0 Pts
 
Mens Seniors Left Hand 90 Kg
1. Muriev, Viacheslav (RUS) 10 Pts
2. Khadaev, Chermen (RUS) 7 Pts
3. Germanus, Jan (SVK) 5 Pts
4. Rudakov, Mykhailo (UKR) 4 Pts
5. Berdzenishvili, Levan (GEO) 3 Pts
6. Shmyko, Dzmitry (BLR) 2 Pts
7. Birkeland, Oeyvid (NOR) 0 Pts
8. Nikonov, Dmitry (UKR) 0 Pts
9. Fuhr, Sergej (GER) 0 Pts
10. Dobrovic, Radoslav (SVK) 0 Pts
11. Loukola, Tero (FIN) 0 Pts
12. Khutsishvili, Vladimeri (GEO) 0 Pts
13. Mitov, Stefan (BUL) 0 Pts
14. Fudala, Lucjan (POL) 0 Pts
15. Efstathios, Simeonidis (GRC) 0 Pts
16. Pickup, Neil (GBR) 0 Pts
17. Gereke, Carsten (GER) 0 Pts
18. Nagy Rocky, Denes (HUN) 0 Pts
19. Lukkarila, Jukka Pekka (FIN) 0 Pts
20. Kostadinov, Krasimir (BUL) 0 Pts
21. Lauko, Richard (HUN) 0 Pts
22. Drozd, Aleh (BLR) 0 Pts
23. Gkoulioumis, Georgios (GRC) 0 Pts
 
Mens Seniors Right Hand 90 Kg
1. Khadaev, Chermen (RUS) 10 Pts
2. Remez, Sharon (SWE) 7 Pts
3. Muriev, Viacheslav (RUS) 5 Pts
4. Nikonov, Dmitry (UKR) 4 Pts
5. Edilashvili, Tengiz (GEO) 3 Pts
6. Germanus, Jan (SVK) 2 Pts
7. Dobrovic, Radoslav (SVK) 0 Pts
8. Efstathios, Simeonidis (GRC) 0 Pts
9. Onyshchenko, Oleksii (UKR) 0 Pts
10. Nagy Rocky, Denes (HUN) 0 Pts
11. Kovacs, Tibor (HUN) 0 Pts
12. Pickup, Neil (GBR) 0 Pts
13. Kostadinov, Krasimir (BUL) 0 Pts
14. Loukola, Tero (FIN) 0 Pts
15. Drozd, Aleh (BLR) 0 Pts
16. Khutsishvili, Vladimeri (GEO) 0 Pts
17. Haanpaa, Juoko (FIN) 0 Pts
18. Birkeland, Oeyvid (NOR) 0 Pts
19. Gkoulioumis, Georgios (GRC) 0 Pts
20. Fudala, Lucjan (POL) 0 Pts
21. Mitov, Stefan (BUL) 0 Pts
22. Gereke, Carsten (GER) 0 Pts
23. Fuhr, Sergej (GER) 0 Pts
24. Shmyko, Dzmitry (BLR) 0 Pts
 
Mens Seniors Left Hand 100 Kg
1. Kozaev, Aslan (RUS) 10 Pts
2. Oncescu, Ion (ROM) 7 Pts
3. Ivakin, Taras (UKR) 5 Pts
4. Tomsons, Normunds (LAT) 4 Pts
5. Bieli, Silvan (SUI) 3 Pts
6. Drushchits, Aleksander (RUS) 2 Pts
7. Suokko, Sakari (FIN) 0 Pts
8. Ivanov, Sergiy (UKR) 0 Pts
9. Kiss, Jozsef (HUN) 0 Pts
10. Racek, Peter (SVK) 0 Pts
11. Turcsanyi, Ferenc (HUN) 0 Pts
12. Kvikvinia, Genadi (GEO) 0 Pts
13. Vodak, Martin (CZE) 0 Pts
14. Glowinski, Artur (POL) 0 Pts
15. Antonyan, Narek (ARM) 0 Pts
16. Ilchev, Emil (BUL) 0 Pts
17. Buehler, Uli (SUI) 0 Pts
18. Konarik, Antonin (CZE) 0 Pts
19. Chalkos, Georgios (GRC) 0 Pts
20. Aghajanyan, Karapet (ARM) 0 Pts
 
Mens Seniors Right Hand 100 Kg
1. Kozaev, Aslan (RUS) 10 Pts
2. Ivakin, Taras (UKR) 7 Pts
3. Oncescu, Ion (ROM) 5 Pts
4. Pavlenko, Yevgeniy (UKR) 4 Pts
5. Tomsons, Normunds (LAT) 3 Pts
6. Kvikvinia, Genadi (GEO) 2 Pts
7. Drushchits, Aleksander (RUS) 0 Pts
8. Bieli, Silvan (SUI) 0 Pts
9. Khutsishvili, Melkiza (GEO) 0 Pts
10. Glowinski, Artur (POL) 0 Pts
11. Racek, Peter (SVK) 0 Pts
12. Kiss, Jozsef (HUN) 0 Pts
13. Vodak, Martin (CZE) 0 Pts
14. Konarik, Antonin (CZE) 0 Pts
15. Aghajanyan, Karapet (ARM) 0 Pts
16. Turcsanyi, Ferenc (HUN) 0 Pts
17. Ilchev, Emil (BUL) 0 Pts
18. Suokko, Sakari (FIN) 0 Pts
19. Buehler, Uli (SUI) 0 Pts
20. Chalkos, Georgios (GRC) 0 Pts
21. Antonyan, Narek (ARM) 0 Pts
22. Andersson, Lennart (SWE) 0 Pts
 
Mens Seniors Left Hand 110 Kg
1. Pushkar, Andriy (UKR) 10 Pts
2. Kachmazov, Slavik (RUS) 7 Pts
3. Kisov, Plamen (BUL) 5 Pts
4. Svyrydovskyi, Sergii (UKR) 4 Pts
5. Miksz, Attila (HUN) 3 Pts
6. Pol, Vlastimil (CZE) 2 Pts
7. Gumberidze, Shalva (GEO) 0 Pts
8. Fat, Olimpiu (ROM) 0 Pts
9. Tomaga, Rastislav (SVK) 0 Pts
10. Charalampopoulos, Georgios (GRC) 0 Pts
11. Shastakou, Dzianis (BLR) 0 Pts
12. Budych, Maciej (POL) 0 Pts
13. Dobos, Attila (HUN) 0 Pts
14. Mikkonen, Juha (FIN) 0 Pts
15. Sjostrand, Mats (SWE) 0 Pts
16. Corcoveanu, Dragos (ROM) 0 Pts
 
Mens Seniors Right Hand 110 Kg
1. Pushkar, Andriy (UKR) 10 Pts
2. Berdzenishvili, Levan (GEO) 7 Pts
3. Svyrydovskyi, Sergii (UKR) 5 Pts
4. Fat, Olimpiu (ROM) 4 Pts
5. Tomaga, Rastislav (SVK) 3 Pts
6. Pol, Vlastimil (CZE) 2 Pts
7. Schenker, Dirk (GER) 0 Pts
8. Miksz, Attila (HUN) 0 Pts
9. Budych, Maciej (POL) 0 Pts
10. Kisov, Plamen (BUL) 0 Pts
11. Kachmazov, Slavik (RUS) 0 Pts
12. Corcoveanu, Dragos (ROM) 0 Pts
13. Sjostrand, Mats (SWE) 0 Pts
14. Mikkonen, Juha (FIN) 0 Pts
15. Rintapaa, Jarmo (FIN) 0 Pts
16. Dobos, Attila (HUN) 0 Pts
17. Gumberidze, Shalva (GEO) 0 Pts
18. Grzywacz, Mariusz (POL) 0 Pts
19. Shastakou, Dzianis (BLR) 0 Pts
20. Charalampopoulos, Georgios (GRC) 0 Pts
 
Mens Seniors Left Hand 110+ Kg
1. Spusta, Peter (SVK) 10 Pts
2. Roerbakken, Lars (NOR) 7 Pts
3. Jarvinene, Jussi (FIN) 5 Pts
4. Litovtsev, Yevhen (UKR) 4 Pts
5. Tesarik, Dusan (CZE) 3 Pts
6. Glowacki, Slawomir (POL) 2 Pts
7. Gabrielyan, Arsen (ARM) 0 Pts
8. Farkas, Mihaly (HUN) 0 Pts
9. Poska, Boris (RUS) 0 Pts
 
Mens Seniors Right Hand 110+ Kg
1. Spusta, Peter (SVK) 10 Pts
2. Gazdarica, Peter (SVK) 7 Pts
3. Poska, Boris (RUS) 5 Pts
4. Gabrielyan, Arsen (ARM) 4 Pts
5. Roerbakken, Lars (NOR) 3 Pts
6. Jarvinene, Jussi (FIN) 2 Pts
7. Glowacki, Slawomir (POL) 0 Pts
8. Kesztyus, Jozsef (HUN) 0 Pts
9. Tesarik, Dusan (CZE) 0 Pts
10. Litovtsev, Yevhen (UKR) 0 Pts
11. Farkas, Mihaly (HUN) 0 Pts
Tiffany studio
WMD
Croatian National Championship 2019

11/03/2019. - Croatian National Championship 2019

10th of March 2019     Sinj, Croatia 184 competitors Official…
Croatian Armwrestling National Championship 2019

13/02/2019. - Croatian Armwrestling National Championship 2019

10th of March 2019 more then 200 Competitors will be…
Armwrestling RSS Feed Digg Armwrestling Armwrestling on Delicious Armwrestling on YouTube Share Armwrestling on Facebook Twitt Armwrestling