Medulićeva 2, ZAGREB
tel: 00385-1-5579247
fax: 00385-1-4814-726

XII. European championship 17.06.2002. Breclav, Czech Republic

Armwrestling english Obaranje ruke hrvatski

CAF official web site    Armwrestling history    XII. European championship 17.06.2002. Breclav, Czech Republic

Add Armwrestling to favorites
Armwrestling - Homepage

XII. European championship 17.06.2002. Breclav, Czech Republic

Mens Junior Left Hand 48 Kg
1. Polyakov, Alexei (RUS) 10 Pts
2. Mutikainen, Veli Mati (FIN) 7 Pts
3. Safronov, Oleg (UKR) 5 Pts
4. Pancerovas, Donatas (LIT) 4 Pts
5. Turkov, Denis (RUS) 3 Pts
 
Mens Junior Right Hand 48 Kg
1. Turkov, Denis (RUS) 10 Pts
2. Polyakov, Alexei (RUS) 7 Pts
3. Mutikainen, Veli Mati (FIN) 5 Pts
4. Pancerovas, Donatas (LIT) 4 Pts
5. Safronov, Oleg (UKR) 3 Pts
 
Mens Junior Left Hand 52 Kg
1. Jusupov, Mamed (KAZ) 10 Pts
2. Biragov, Alan (RUS) 7 Pts
3. Kramarev, Sergiy (UKR) 5 Pts
 
Mens Junior Right Hand 52 Kg
1. Jusupov, Mamed (KAZ) 10 Pts
2. Biragov, Alan (RUS) 7 Pts
3. Kramarev, Sergiy (UKR) 5 Pts
 
Mens Junior Left Hand 57 Kg
1. Tuskov Maxim (RUS) 10 Pts
2. Bichilov Timur (RUS) 7 Pts
3. Serochvostov Artem (KAZ) 5 Pts
4. Buldukoglu Sali (TUR) 4 Pts
5. Rusiev Azizjon (UZB) 3 Pts
6. Matas Michal (SVK) 2 Pts
 
Mens Junior Right Hand 57 Kg
1. Tuskov, Maxim (RUS) 10 Pts
2. Kachmazov, Soslan (RUS) 7 Pts
3. Serokhvostov, Artem (KAZ) 5 Pts
4. Matas, Michal (SVK) 4 Pts
5. Krawczuk, Konrad (POL) 3 Pts
6. Buldukoglu, Salih (TUR) 2 Pts
7. Azizjon, Rusiev (UZB) 0 Pts
8. Korabav, Dzianis (BLR) 0 Pts
 
Mens Junior Left Hand 63 Kg
1. Margiev, Gocha (RUS) 10 Pts
2. Gusov, Alan (RUS) 7 Pts
3. Bratchenia, Viktor (BLR) 5 Pts
4. Jagnesak, Lubomir (SVK) 4 Pts
5. Koposev, Vitaliy (UKR) 3 Pts
6. Mrva, Jarolim (SVK) 2 Pts
7. Delidezakov, Hristo (BUL) 0 Pts
8. Smatrov, Valeri (BLR) 0 Pts
9. Olah, Martin (CZE) 0 Pts
 
Mens Junior Right Hand 63 Kg
1. Margiev, Gocha (RUS) 10 Pts
2. Smatrov, Valeri (BLR) 7 Pts
3. Gusov, Alan (RUS) 5 Pts
4. Jagnesak, Lubomir (SVK) 4 Pts
5. Koposev, Vitaliy (UKR) 3 Pts
6. Delidezakov, Hristo (BUL) 2 Pts
7. Bratchenia, Viktor (BLR) 0 Pts
8. Hloucal, Zdenek (CZE) 0 Pts
9. Mrva, Jarolim (SVK) 0 Pts
10. Olah, Martin (CZE) 0 Pts
 
Mens Junior Left Hand 70 Kg
1. Zoloev, Hadzi (RUS) 10 Pts
2. Durchov, Alexandar (BUL) 7 Pts
3. Marenkov, Stanislav (KAZ) 5 Pts
4. Barzaev, Aslan (RUS) 4 Pts
5. Dalak, Marian (SVK) 3 Pts
6. Svacina, Robin (CZE) 2 Pts
7. Babayev, Ruslan (UKR) 0 Pts
8. Mozuraitis, Darius (LIT) 0 Pts
9. Govedare, Atanas (BUL) 0 Pts
10. Kazda, Milan (CZE) 0 Pts
11. Mikovcak, Jozef (SVK) 0 Pts
12. Jachvliani, Levan (GEO) 0 Pts
 
Mens Junior Right Hand 70 Kg
1. Zoloev, Hadzi (RUS) 10 Pts
2. Dalak, Marian (SVK) 7 Pts
3. Marenkov, Stanislav (KAZ) 5 Pts
4. Mikovcak, Jozef (SVK) 4 Pts
5. Barzaev, Aslan (RUS) 3 Pts
6. Mozuraitis, Darius (LIT) 2 Pts
7. Jachvliani, Levan (GEO) 0 Pts
8. Durchov, Alexandar (BUL) 0 Pts
9. Svacina, Robin (CZE) 0 Pts
10. Babayev, Ruslan (UKR) 0 Pts
11. Skypala, Lukas (CZE) 0 Pts
12. Govedare, Atanas (BUL) 0 Pts
 
Mens Junior Left Hand 78 Kg
1. Klimenko, Artyom (RUS) 10 Pts
2. Cherski, Maxim (RUS) 7 Pts
3. Malek, Rastislav (SVK) 5 Pts
4. Lemesh, Alexey (KAZ) 4 Pts
5. Sutarik, Marcel (CZE) 3 Pts
6. Quiquerez, Brian (SUI) 2 Pts
7. Kildejev, Ruslan (UZB) 0 Pts
8. Ozkilic, Ugur (TUR) 0 Pts
9. Khanishvili, Merab (GEO) 0 Pts
10. Svacina, Radek (CZE) 0 Pts
 
Mens Junior Right Hand 78 Kg
1. Klimenko, Artyom (RUS) 10 Pts
2. Cherski, Maxim (RUS) 7 Pts
3. Stezka, Rudolf (CZE) 5 Pts
4. Ozkilic, Ugur (TUR) 4 Pts
5. Quiquerez, Brian (SUI) 3 Pts
6. Lemesh, Alexey (KAZ) 2 Pts
7. Chladny, Peter (SVK) 0 Pts
8. Malek, Rastislav (SVK) 0 Pts
9. Sutarik, Marcel (CZE) 0 Pts
10. Kildejev, Ruslan (UZB) 0 Pts
11. Khanishvili, Merab (GEO) 0 Pts
 
Mens Junior Left Hand 78+ Kg
1. Muriev, Vjacheslav (RUS) 10 Pts
2. Vaniev, Kazbek (RUS) 7 Pts
3. Simcisko, Jozef (SVK) 5 Pts
4. Klymov, Illya (UKR) 4 Pts
5. Vlasek, Miroslav (CZE) 3 Pts
6. Janecka, (CZE) 2 Pts
7. Gonzalez, Raul Alvarez (ESP) 0 Pts
 
Mens Junior Right Hand 78+ Kg
1. Vaniev, Kazbek (RUS) 10 Pts
2. Simcisko, Jozef (SVK) 7 Pts
3. Klymov, Illya (UKR) 5 Pts
4. Muriev, Vjacheslav (RUS) 4 Pts
5. Gonzalez, Raul Alvarez (ESP) 3 Pts
6. Vlasek, Miroslav (CZE) 2 Pts
7. Janecka, (CZE) 0 Pts
8. Lukomski, Daniel (POL) 0 Pts
 
Womens Junior Left Hand 45 Kg
1. Khubulova, Lorianna (RUS) 10 Pts
2. Tongelova, Andrea (SVK) 7 Pts
 
Womens Junior Right Hand 45 Kg
1. Khubulova, Lorianna (RUS) 10 Pts
2. Tothova, Katarina (SVK) 7 Pts
3. Tongelova, Andrea (SVK) 5 Pts
 
Womens Junior Left Hand 49 Kg
1. Trikolich, Oksana (RUS) 10 Pts
2. Ivanova, Julia (RUS) 7 Pts
3. Kudinovaite, Inga (LIT) 5 Pts
4. Onishchenko, Yana (UKR) 4 Pts
5. Budzikaite, Dovile (LIT) 3 Pts
 
Womens Junior Right Hand 49 Kg
1. Onishchenko, Yana (UKR) 10 Pts
2. Ivanova, Julia (RUS) 7 Pts
3. Trikolich, Oksana (RUS) 5 Pts
4. Budzikaite, Dovile (LIT) 4 Pts
5. Kudinovaite, Inga (LIT) 3 Pts
 
Womens Junior Left Hand 54 Kg
1. Makeeva, Irina (RUS) 10 Pts
2. Milotova, Veronika (CZE) 7 Pts
3. Gabale, Inga (LAT) 5 Pts
4. Tongelova, Maria (SVK) 4 Pts
5. Svobodova, Zuzana (CZE) 3 Pts
 
Womens Junior Right Hand 54 Kg
1. Makeeva, Irina (RUS) 10 Pts
2. Tongelova, Maria (SVK) 7 Pts
3. Milotova, Veronika (CZE) 5 Pts
4. Svobodova, Zuzana (CZE) 4 Pts
5. Gabale, Inga (LAT) 3 Pts
6. Rummelova, Denisa (SVK) 2 Pts
 
 
Womens Junior Right Hand 60 Kg
1. Tsakoeva, Oleysa (RUS) 10 Pts
2. Kartseva, Irina (RUS) 7 Pts
3. Kanova, Lucie (CZE) 5 Pts
4. Parnarauskaite, Inga (LIT) 4 Pts
5. Hatalova, Ivana (SVK) 3 Pts
6. Coruk, Sunduz (TUR) 2 Pts
7. Pakhomenko, Tatsiana (BLR) 0 Pts
8. Tongelova, Agata (SVK) 0 Pts
9. Zdenkova, Radka (CZE) 0 Pts
 
Womens Junior Left Hand 67 Kg
1. Ardasenova, Diana (RUS) 10 Pts
2. Enaldieva, Anjela (RUS) 7 Pts
3. Tomsone, Linda (LAT) 5 Pts
4. Aydin, Leyla (TUR) 4 Pts
5. Zdenkova, Veronika (CZE) 3 Pts
 
Womens Junior Right Hand 67 Kg
1. Enaldieva, Anjela (RUS) 10 Pts
2. Ardasenova, Diana (RUS) 7 Pts
3. Klucikova, Veronika (SVK) 5 Pts
4. Zdenkova, Veronika (CZE) 4 Pts
5. Tomsone, Linda (LAT) 3 Pts
6. Aydin, Leyla (TUR) 2 Pts
 
Womens Junior Left Hand 67+ Kg
1. Bazieva, Karina (RUS) 10 Pts
2. Vaitkute, Egle (LIT) 7 Pts
3. Brenciute, Regina (LIT) 5 Pts
4. Yashirina, Viktoria (RUS) 4 Pts
5. Sedlackova, Veronika (CZE) 3 Pts
6. Kokorevica, Inga (LAT) 2 Pts
7. Donatova, Blanka (CZE) 0 Pts
8. Cingule, Zanna (LAT) 0 Pts
 
Womens Junior Right Hand 67+ Kg
1. Bazieva, Karina (RUS) 10 Pts
2. Brenciute, Regina (LIT) 7 Pts
3. Sedlackova, Veronika (CZE) 5 Pts
4. Yashirina, Viktoria (RUS) 4 Pts
5. Kokorevica, Inga (LAT) 3 Pts
6. Donatova, Blanka (CZE) 2 Pts
7. Cingule, Zanna (LAT) 0 Pts
 
Mens Senior Left Hand 52 Kg
1. Bezkorovayniy, Dmitro (UKR) 10 Pts
2. Togoev, Vadim (RUS) 7 Pts
3. Lipartashvili, Temur (GEO) 5 Pts
4. Scharagov, Mirzohid (UZB) 4 Pts
5. Gorczynski, Grzegorz (POL) 3 Pts
6. Mutikainen, Veli Mati (FIN) 2 Pts
7. Kassymhazon, Nurland (KAZ) 0 Pts
8. Jusupov, Named (KAZ) 0 Pts
 
Mens Senior Right Hand 52 Kg
1. Bezkorovayniy, Dmitro (UKR) 10 Pts
2. Lipartashvili, Temur (GEO) 7 Pts
3. Togoev, Vadim (RUS) 5 Pts
4. Jusupov, Named (KAZ) 4 Pts
5. Kassymhazon, Nurlan (KAZ) 3 Pts
6. Gorczynski, Grzegorz (POL) 2 Pts
7. Mutikainen, Veli Mati (FIN) 0 Pts
 
Mens Senior Left Hand 57 Kg
1. Chivanin, Yevgeniy (KAZ) 10 Pts
2. Magomedov, Tagir (RUS) 7 Pts
3. Portela, Ivan (ESP) 5 Pts
4. Kharaishvili, Mamuka (GEO) 4 Pts
5. Gobozov, Gocha (RUS) 3 Pts
6. Yli Ketela, Antti Jaakko (FIN) 2 Pts
7. Scherrer, Andy (SUI) 0 Pts
8. Serokhvostov, Artem (KAZ) 0 Pts
9. Eklund, Ronie (SWE) 0 Pts
10. Buldukoglu, Salik (TUR) 0 Pts
11. Helin, Ari (FIN) 0 Pts
 
Mens Senior Right Hand 57 Kg
1. Gobozov, Gocha (RUS) 10 Pts
2. Portela, Ivan (ESP) 7 Pts
3. Magomedov, Tagir (RUS) 5 Pts
4. Villar, Lorenzo (ESP) 4 Pts
5. Kharaishvili, Mamuka (GEO) 3 Pts
6. Stefanov, Stefan (BUL) 2 Pts
7. Scherrer, Andy (SUI) 0 Pts
8. Eklund, Ronie (SWE) 0 Pts
9. Eilersten, David (NOR) 0 Pts
10. Serokhvostov, Artem (KAZ) 0 Pts
11. Chivanin, Yevgeniy (KAZ) 0 Pts
12. Buldukoglu, Salik (TUR) 0 Pts
13. Helin, Ari (FIN) 0 Pts
14. Yli Ketela, Antti Jaakko (FIN) 0 Pts
Mens Senior Left Hand 63 Kg
1. Kazimagomedov, Ramidin (RUS) 10 Pts
2. Tomaev, Boris (RUS) 7 Pts
3. Morgun, Mykola (UKR) 5 Pts
4. Bobrovich, Valiantin (BLR) 4 Pts
5. Pokorny, Jakub (CZE) 3 Pts
6. Vehkaoja, Masa (FIN) 2 Pts
7. Tammi, Janne (FIN) 0 Pts
8. Getalo, Sergey (KAZ) 0 Pts
9. Aliev, Akhmed (KAZ) 0 Pts
10. Wilke, Daniel (GER) 0 Pts
11. Cziraki, Robert (HUN) 0 Pts
12. Delidzakov, Hristo (BUL) 0 Pts
13. Zuber, Beat (SUI) 0 Pts
14. Balatayev, Vladimir (CZE) 0 Pts
15. Meli, Manuel (SUI) 0 Pts
16. Tosun, Denis (TUR) 0 Pts
17. Lesinskis, Juris (LAT) 0 Pts
 
Mens Senior Right Hand 63 Kg
1. Kazimagomedov, Ramidin (RUS) 10 Pts
2. Chagilov, Temurlan (RUS) 7 Pts
3. Getalo, Sergey (KAZ) 5 Pts
4. Garrigo, Joaquin (ESP) 4 Pts
5. Tosun, Denis (TUR) 3 Pts
6. Morgun, Mykola (UKR) 2 Pts
7. Pokorny, Jakub (CZE) 0 Pts
8. Zuber, Beat (SUI) 0 Pts
9. Tammi, Janne (FIN) 0 Pts
10. Bobrovich, Valiantin (BLR) 0 Pts
11. Aliev, Akhmed (KAZ) 0 Pts
12. Vehkaoja, Masa (FIN) 0 Pts
13. Reszke, Daniel (POL) 0 Pts
14. Cziraki, Robert (HUN) 0 Pts
15. Balatayev, Vladimir (CZE) 0 Pts
16. Delidzakov, Hristo (BUL) 0 Pts
17. Meli, Manuel (SUI) 0 Pts
18. Wilke, Daniel (GER) 0 Pts
19. Lesinskis, Juris (LAT) 0 Pts
 
Mens Senior Left Hand 70 Kg
1. Babayev, Rustam (UKR) 10 Pts
2. Pisarkov, Sergei (RUS) 7 Pts
3. Grigoriev, Nikolai (RUS) 5 Pts
4. Siemianido, Dianis (BLR) 4 Pts
5. Misovic, Peter (SVK) 3 Pts
6. Kizgin, Ozgur (TUR) 2 Pts
7. Amolins, Janis (LAT) 0 Pts
8. Malakhov, Andrey (KAZ) 0 Pts
9. Getalo, Yevgeniy (KAZ) 0 Pts
10. Dalak, Marian (SVK) 0 Pts
11. Chmielewski, Zbigniew (POL) 0 Pts
12. Tarnauskas, Kestutis (LIT) 0 Pts
13. Hebel, Daniel (POL) 0 Pts
14. Dimitrov, Valeri (BUL) 0 Pts
15. Hagen, Oysten (NOR) 0 Pts
16. Maly, Pavel (BLR) 0 Pts
17. Kollarovics, Laszlo (HUN) 0 Pts
18. Papousek, Miroslav (CZE) 0 Pts
19. Bogdanski, Kiril (BUL) 0 Pts
20. Weiss, Udo (GER) 0 Pts
21. Ucak, Yusuf (TUR) 0 Pts
22. Ritter, Ueli (SUI) 0 Pts
23. Alikberov, Jasur (UZB) 0 Pts
 
Mens Senior Right Hand 70 Kg
1. Babayev, Rustam (UKR) 10 Pts
2. Pisarkov, Sergei (RUS) 7 Pts
3. Zoloev, Hadzi (RUS) 5 Pts
4. Getalo, Yevgeniy (KAZ) 4 Pts
5. Kizgin, Ozgur (TUR) 3 Pts
6. Siemianido, Dianis (BLR) 2 Pts
7. Ritter, Ueli (SUI) 0 Pts
8. Malakhov, Andrey (KAZ) 0 Pts
9. Maly, Pavel (BLR) 0 Pts
10. Amolins, Janis (LAT) 0 Pts
11. Dalak, Marian (SVK) 0 Pts
12. Ucak, Yusuf (TUR) 0 Pts
13. Doro, Zsolt (HUN) 0 Pts
14. Bogdanski, Kiril (BUL) 0 Pts
15. Hebel, Daniel (POL) 0 Pts
16. Alikberov, Jasur (UZB) 0 Pts
17. Papousek, Miroslav (CZE) 0 Pts
18. Weiss, Udo (GER) 0 Pts
19. Chmielewski, Zbigniew (POL) 0 Pts
20. Tarnauskas, Kestutis (LIT) 0 Pts
21. Kollarovics, Laszlo (HUN) 0 Pts
22. Misovic, Peter (SVK) 0 Pts
23. Hagen, Oysten (NOR) 0 Pts
24. Dimitrov, Valeri (BUL) 0 Pts
 
Mens Senior Left Hand 78 Kg
1. Khubulov, Bondo (RUS) 10 Pts
2. Nikonov, Dmitri (UKR) 7 Pts
3. Tsakhilov, Teimuraz (RUS) 5 Pts
4. Matskevich, Aleh (BLR) 4 Pts
5. Golemanov, Soian (BUL) 3 Pts
6. Onder, Dursun (TUR) 2 Pts
7. Farkas, Tomas (CZE) 0 Pts
8. Gashevski, Tzvetan (BUL) 0 Pts
9. Kornek, Robert (GER) 0 Pts
10. Dobransky, Roman (SVK) 0 Pts
11. Paliskis, Romutis (LIT) 0 Pts
12. Tatarenko, Vadim (BLR) 0 Pts
13. Dimitris, Filikidas (GRE) 0 Pts
14. Manarka, Sarunas (LIT) 0 Pts
15. Pascal, Giriard (SUI) 0 Pts
16. Ivanov, Jurij (UKR) 0 Pts
17. Ruman, Martin (SVK) 0 Pts
18. Benedek, Zsolt (HUN) 0 Pts
19. Farkas, Martin (CZE) 0 Pts
20. Salli, Matti (FIN) 0 Pts
21. Oskilic, Ugur (TUR) 0 Pts
22. Budzowski, Rafal (POL) 0 Pts
23. Gyulai, Szilvester (HUN) 0 Pts
24. Ruegg, Tobias (SUI) 0 Pts
25. Smetana, Alex (AUT) 0 Pts
 
Mens Senior Right Hand 78 Kg
1. Gashevski, Tzvetan (BUL) 10 Pts
2. Tsakhilov, Teimuraz (RUS) 7 Pts
3. Onder, Dursun (TUR) 5 Pts
4. Gildil, Haydar (TUR) 4 Pts
5. Nikonov, Dmitri (UKR) 3 Pts
6. Pascal, Giriard (SUI) 2 Pts
7. Golemanov, Soian (BUL) 0 Pts
8. Dobransky, Roman (SVK) 0 Pts
9. Salli, Matti (FIN) 0 Pts
10. Benedek, Zsolt (HUN) 0 Pts
11. Kornek, Robert (GER) 0 Pts
12. Farkas, Tomas (CZE) 0 Pts
13. Khubulov, Bondo (RUS) 0 Pts
14. Gyulai, Szilvester (HUN) 0 Pts
15. Ruman, Martin (SVK) 0 Pts
16. Matskevich, Aleh (BLR) 0 Pts
17. Smetana, Alex (AUT) 0 Pts
18. Paliskis, Romutis (LIT) 0 Pts
19. Tatarenko, Vadim (BLR) 0 Pts
20. Ivanov, Jurij (UKR) 0 Pts
21. Sindre, Rodland (NOR) 0 Pts
22. Ruegg, Tobias (SUI) 0 Pts
23. Litomisky, Petr (CZE) 0 Pts
24. Budzowski, Rafal (POL) 0 Pts
25. Manarka, Sarunas (LIT) 0 Pts
26. Dimitris, Filikidas (GRE) 0 Pts
 
Mens Senior Left Hand 86 Kg
1. Ivakin, Taras (UKR) 10 Pts
2. Kruglov, Andrei (RUS) 7 Pts
3. Fardzinov, Genadiy (RUS) 5 Pts
4. Siarhei, Serhel (BLR) 4 Pts
5. Dobrovic, Radoslav (SVK) 3 Pts
6. Stefanov, Nikolai (BUL) 2 Pts
7. Kelemen, Laszlo (HUN) 0 Pts
8. Andreiyenko, A. (KAZ) 0 Pts
9. Kiss, Tomas (SVK) 0 Pts
10. Klimashevski, Ihor (BLR) 0 Pts
11. Korkiakangas, Teijo (FIN) 0 Pts
12. Nyazi, Kurt (TUR) 0 Pts
13. Kalvys, Edgaras (LIT) 0 Pts
14. Prejsek, Martin (CZE) 0 Pts
15. Seda, Jiri (CZE) 0 Pts
16. Gyger, Ruedi (SUI) 0 Pts
17. Kubiak, Krzystof (POL) 0 Pts
18. Kalejs, Maris (LAT) 0 Pts
 
Mens Senior Right Hand 86 Kg
1. Ivakin, Taras (UKR) 10 Pts
2. Fardzinov, Genadiy (RUS) 7 Pts
3. Nyazi, Kurt (TUR) 5 Pts
4. Kruglov, Andrei (RUS) 4 Pts
5. Dobrovic, Radoslav (SVK) 3 Pts
6. Siarhei, Serhel (BLR) 2 Pts
7. Kalvys, Edgaras (LIT) 0 Pts
8. Thuen, Arne (NOR) 0 Pts
9. Stefanov, Nikolai (BUL) 0 Pts
10. Prejsek, Martin (CZE) 0 Pts
11. Korkiakangas, Teijo (FIN) 0 Pts
12. Kelemen, Laszlo (HUN) 0 Pts
13. Riske, Andre (GER) 0 Pts
14. Kalejs, Maris (LAT) 0 Pts
15. Andreiyenko, A. (KAZ) 0 Pts
16. Kiss, Tomas (SVK) 0 Pts
17. Klimashevski, Ihor (BLR) 0 Pts
18. Kubiak, Krzystof (POL) 0 Pts
19. Seda, Jiri (CZE) 0 Pts
20. Krszczuk, Krzysztof (POL) 0 Pts
21. Gyger, Ruedi (SUI) 0 Pts
 
Mens Senior Left Hand 95 Kg
1. Germanus, Jan (SVK) 10 Pts
2. Semerenko, Oleksey (UKR) 7 Pts
3. Kozaev, Aslan (RUS) 5 Pts
4. Ivanov, Sergiy (UKR) 4 Pts
5. Olcay, Tunc (TUR) 3 Pts
6. Pickup, Neil (ENG) 2 Pts
7. Tarasevich, Dzmitry (BLR) 0 Pts
8. Fugarov, Sergey (KAZ) 0 Pts
9. Tomsons, Normunds (LAT) 0 Pts
10. Bieli, Silvan (SUI) 0 Pts
11. Pol, Vlastimil (CZE) 0 Pts
12. Svokko, Sakari (FIN) 0 Pts
13. Bambuch, Robert (CZE) 0 Pts
14. Kiss, Jozef (HUN) 0 Pts
15. Proprenter, Sigi (AUT) 0 Pts
16. Andersson, Lennart (SWE) 0 Pts
17. Metka, Stefan (GER) 0 Pts
18. Hammerschmidt, Dirk (GER) 0 Pts
19. Tuiskula, Aki (FIN) 0 Pts
20. Umanskiy, Denis (KAZ) 0 Pts
21. Rocky, Denes Nagy (HUN) 0 Pts
22. Mishov, Andrei (RUS) 0 Pts
 
Mens Senior Right Hand 95 Kg
1. Germanus, Jan (SVK) 10 Pts
2. Semerenko, Oleksey (UKR) 7 Pts
3. Kozaev, Aslan (RUS) 5 Pts
4. Fugarov, Sergey (KAZ) 4 Pts
5. Tomsons, Normunds (LAT) 3 Pts
6. Ivanov, Sergiy (UKR) 2 Pts
7. Olcay, Tunc (TUR) 0 Pts
8. Proprenter, Sigi (AUT) 0 Pts
9. Bieli, Silvan (SUI) 0 Pts
10. Tuiskula, Aki (FIN) 0 Pts
11. Mishov, Andrei (RUS) 0 Pts
12. Metka, Stefan (GER) 0 Pts
13. Tarasevich, Dzmitry (BLR) 0 Pts
14. Umanskiy, Denis (KAZ) 0 Pts
15. Pickup, Neil (ENG) 0 Pts
16. Andersson, Lennart (SWE) 0 Pts
17. Kreft, Marcin (POL) 0 Pts
18. Svokko, Sakari (FIN) 0 Pts
19. Rocky, Denes Nagy (HUN) 0 Pts
20. Augustin, Peter (SVK) 0 Pts
21. Benita, Motti (ISR) 0 Pts
22. Kiss, Jozef (HUN) 0 Pts
23. Hammerschmidt, Dirk (GER) 0 Pts
24. Zalud, Tomas (CZE) 0 Pts
 
Mens Senior Left Hand 105 Kg
1. Kokoev, Ruslan (RUS) 10 Pts
2. Kudziev, Soslan (RUS) 7 Pts
3. Fugarov, Alexandr (KAZ) 5 Pts
4. Litovtsev, Yevhen (UKR) 4 Pts
5. Lindholm, Johan (SWE) 3 Pts
6. Csabai, Attila (HUN) 2 Pts
7. Morozov, Mykhailo (UKR) 0 Pts
8. Sonderland, Sigbjorn (NOR) 0 Pts
9. Ovsepyan, Andranik (ARM) 0 Pts
10. Konarik, Antonin (CZE) 0 Pts
11. Farkas, Mihaly (HUN) 0 Pts
12. Rorbakked, Lars (NOR) 0 Pts
13. Pol, Marian (CZE) 0 Pts
 
Mens Senior Right Hand 105 Kg
1. Fugarov, Alexandr (KAZ) 10 Pts
2. Kudziev, Soslan (RUS) 7 Pts
3. Kokoev, Ruslan (RUS) 5 Pts
4. Morozov, Mykhailo (UKR) 4 Pts
5. Ovsepyan, Andranik (ARM) 3 Pts
6. Lindholm, Johan (SWE) 2 Pts
7. Rintapaa, Jarmo (FIN) 0 Pts
8. Kyreyev, Valeriy (UKR) 0 Pts
9. Csabai, Attila (HUN) 0 Pts
10. Sonderland, Sigbjorn (NOR) 0 Pts
11. Rorbakked, Lars (NOR) 0 Pts
12. Konarik, Antonin (CZE) 0 Pts
13. Bejr, Ales (CZE) 0 Pts
14. Farkas, Mihaly (HUN) 0 Pts
 
Mens Senior Left Hand 105+ Kg
1. Kodzasov, Sergei (RUS) 10 Pts
2. Karkuzaev, Georgi (RUS) 7 Pts
3. Tomaga, Rastislav (SVK) 5 Pts
4. Zivny, Frantisek (CZE) 4 Pts
5. Leonov, Mykola (UKR) 3 Pts
6. Kyreyev, Valeriy (UKR) 2 Pts
7. Milkuscak, Jozef (CZE) 0 Pts
8. Narancsik, Alexander (SVK) 0 Pts
9. Mazurenko, Igor (POL) 0 Pts
 
Mens Senior Right Hand 105+ Kg
1. Karkuzaev, Georgi (RUS) 10 Pts
2. Zivny, Frantisek (CZE) 7 Pts
3. Tschelidze, David (GEO) 5 Pts
4. Leonov, Mykola (UKR) 4 Pts
5. Kodzasov, Sergei (RUS) 3 Pts
6. Sharkov, Andriy (UKR) 2 Pts
7. Kujala, Petri (FIN) 0 Pts
8. Mazurenko, Igor (POL) 0 Pts
9. Glowacki, Slawomir (POL) 0 Pts
10. Milkuscak, Jozef (CZE) 0 Pts
11. Farkas, Janos (HUN) 0 Pts
12. Tomaga, Rastislav (SVK) 0 Pts
 
Womens Senior Left Hand 49 Kg
1. Boloeva, Dzerassa (RUS) 10 Pts
2. Pehlivan, Nuran (TUR) 7 Pts
3. Budzikaite, Dovile (LIT) 5 Pts
4. Onischenko, Yana (UKR) 4 Pts
5. Kolnikova, Daniela (CZE) 3 Pts
6. Maiziuviene, Roma (LIT) 2 Pts
7. Sramkova, Radka (CZE) 0 Pts
8. Skoryk, Olena (UKR) 0 Pts
 
Womens Senior Right Hand 49 Kg
1. Boloeva, Dzerassa (RUS) 10 Pts
2. Onischenko, Yana (UKR) 7 Pts
3. Kolnikova, Daniela (CZE) 5 Pts
4. Skoryk, Olena (UKR) 4 Pts
5. Budzikaite, Dovile (LIT) 3 Pts
6. Pehlivan, Nuran (TUR) 2 Pts
7. Sramkova, Radka (CZE) 0 Pts
8. Maiziuviene, Roma (LIT) 0 Pts
 
Womens Senior Left Hand 54 Kg
1. Kodzasova, Ingq (RUS) 10 Pts
2. Ilyushyna, Viktoriya (UKR) 7 Pts
3. Bagaeva, Valina (RUS) 5 Pts
4. Bonkova, Veronika (BUL) 4 Pts
5. Milotova, Veronika (CZE) 3 Pts
6. Malleus, Satu (FIN) 2 Pts
7. Coskun, Denis (TUR) 0 Pts
8. Kobzagova, Inga (CZE) 0 Pts
 
Womens Senior Right Hand 54 Kg
1. Inga, Kodzasova (RUS) 10 Pts
2. Ilyushyna, Viktoriya (UKR) 7 Pts
3. Bagaeva, Valina (RUS) 5 Pts
4. Bonkova, Veronika (BUL) 4 Pts
5. Coskun, Denis (TUR) 3 Pts
6. Milotova, Veronika (CZE) 2 Pts
7. Malleus, Satu (FIN) 0 Pts
8. Kobzagova, Inga (CZE) 0 Pts
 
Womens Senior Left Hand 60 Kg
1. Reva, Polina (RUS) 10 Pts
2. Kozakevych, Iryna (UKR) 7 Pts
3. Defeche, Kathy (BEL) 5 Pts
4. Bumsaite, Sandra (LIT) 4 Pts
5. Kochieva, Elena (RUS) 3 Pts
6. Spatz, Petra (GER) 2 Pts
7. Hutakova, Mirka (CZE) 0 Pts
8. Grossova, Zdena (CZE) 0 Pts
9. Coruk, Sundus (TUR) 0 Pts
10. Kadieva, Hristina (BUL) 0 Pts
 
Womens Senior Right Hand 60 Kg
1. Reva, Polina (RUS) 10 Pts
2. Kochieva, Elena (RUS) 7 Pts
3. Kozakevych, Iryna (UKR) 5 Pts
4. Bumsaite, Sandra (LIT) 4 Pts
5. Defeche, Kathy (BEL) 3 Pts
6. Hatalova, Ivana (SVK) 2 Pts
7. Grossova, Zdena (CZE) 0 Pts
8. Kanova, Lucie (CZE) 0 Pts
9. Spatz, Petra (GER) 0 Pts
10. Piotrowska, Magdalena (POL) 0 Pts
11. Laukova, Jana (SVK) 0 Pts
12. Coruk, Sundus (TUR) 0 Pts
13. Kadieva, Hristina (BUL) 0 Pts
 
Womens Senior Left Hand 67 Kg
1. Enaldieva, Regina (RUS) 10 Pts
2. Krasna, Vera (CZE) 7 Pts
3. Dagdeviren, Songul (TUR) 5 Pts
4. Ivankova, Zanna (RUS) 4 Pts
5. Shestakova, Liudmila (BLR) 3 Pts
6. Siren, Sari (FIN) 2 Pts
7. Mikkonen, Tiina (FIN) 0 Pts
8. Aydin, Leyla (TUR) 0 Pts
 
Womens Senior Right Hand 67 Kg
1. Enaldieva, Regina (RUS) 10 Pts
2. Ivankova, Zanna (RUS) 7 Pts
3. Krasna, Vera (CZE) 5 Pts
4. Mikkonen, Tiina (FIN) 4 Pts
5. Shestakova, Liudmila (BLR) 3 Pts
6. Siren, Sari (FIN) 2 Pts
7. Dagdeviren, Songul (TUR) 0 Pts
8. Aydin, Leyla (TUR) 0 Pts
9. Hutakova, Mirka (CZE) 0 Pts
 
Womens Senior Left Hand 75 Kg
1. Skaeva, Irina (RUS) 10 Pts
2. Kerdikashivili, Irina (RUS) 7 Pts
3. Noskova, Gabriela (CZE) 5 Pts
4. Vaitkute, Egle (LIT) 4 Pts
5. Sedlackova, Veronika (CZE) 3 Pts
6. Tahtinen, Tarja (FIN) 2 Pts
7. Killmaie, Tanja (GER) 0 Pts
 
Womens Senior Right Hand 75 Kg
1. Tahtinen, Tarja (FIN) 10 Pts
2. Skaeva, Irina (RUS) 7 Pts
3. Kerdikashivili, Irina (RUS) 5 Pts
4. Noskova, Gabriela (CZE) 4 Pts
5. Sedlackova, Veronika (CZE) 3 Pts
6. Killmaie, Tanja (GER) 2 Pts
 
Womens Senior Left Hand 75+ Kg
1. Bzarova, Zarina (RUS) 10 Pts
2. Nurcihan, Gonul (TUR) 7 Pts
3. Khamidulina, Lilia (RUS) 5 Pts
4. Smirnova, Margarita (BLR) 4 Pts
5. Slovakova, Monika (CZE) 3 Pts
6. Oprsalova, Martina (CZE) 2 Pts
7. Brenciute, Regina (LIT) 0 Pts
8. Sergeyeva, Elena (BLR) 0 Pts
 
Womens Senior Right Hand 75+ Kg
1. Nurcihan, Gonul (TUR) 10 Pts
2. Khamidulina, Lilia (RUS) 7 Pts
3. Bzarova, Zarina (RUS) 5 Pts
4. Smirnova, Margarita (BLR) 4 Pts
5. Slovakova, Monika (CZE) 3 Pts
6. Oprsalova, Martina (CZE) 2 Pts
7. Brenciute, Regina (LIT) 0 Pts
Tiffany studio
WMD
The Big Training Day in Zagreb

13/12/2020. - The Big Training Day in Zagreb

11th of November 2020 We thank the strong forces from…
Sport fest 2020 Poreč, Croatia

13/12/2020. - Sport fest 2020 Poreč, Croatia

The fourth edition of Sport Fest, the leading sports fair…
Armwrestling RSS Feed Digg Armwrestling Armwrestling on Delicious Armwrestling on YouTube Share Armwrestling on Facebook Twitt Armwrestling