Medulićeva 2, ZAGREB
tel: 00385-1-5579247
fax: 00385-1-4814-726

XVII. European championship 19.06.2007. Lycksele, Sweden

Armwrestling english Obaranje ruke hrvatski

CAF official web site    Armwrestling history    XVII. European championship 19.06.2007. Lycksele, Sweden

Add Armwrestling to favorites
Armwrestling - Homepage

XVII. European championship 19.06.2007. Lycksele, Sweden

Womens Seniors Left Hand 50 Kg
1. Albegova, Diana (RUS) 10 Pts
2. Onishchenko, Yana (UKR) 7 Pts
3. Babaeva, Snyezhana (UKR) 5 Pts
4. Slovyagina, Olga (RUS) 4 Pts
5. Yldirim, Didem (TUR) 3 Pts
6. Andersson, Erika (SWE) 2 Pts
 
Womens Seniors Right Hand 50 Kg
1. Albegova, Diana (RUS) 10 Pts
2. Onishchenko, Yana (UKR) 7 Pts
3. Babaeva, Snyezhana (UKR) 5 Pts
4. Trikolich, Oksana (RUS) 4 Pts
5. Yldirim, Didem (TUR) 3 Pts
6. Andersson, Erika (SWE) 2 Pts
 
Womens Seniors Left Hand 60 Kg
1. Larina, Ekaterina (RUS) 10 Pts
2. Meladze, Irina (RUS) 7 Pts
3. Iliushyna, Viktoriia (UKR) 5 Pts
4. Bonkova, Veronika (BUL) 4 Pts
5. Debnarova, Lucia (SVK) 3 Pts
6. Veresava, Alessia (BLR) 2 Pts
7. Yalcinkaya, Seval (TUR) 0 Pts
8. Reisek, Fia (SWE) 0 Pts
9. Babych, Nataliya (UKR) 0 Pts
10. Rydstedt, Felicia (SWE) 0 Pts
11. Mikitova, Natalja (LAT) 0 Pts
 
Womens Seniors Right Hand 60 Kg
1. Anokhina, Yuliya (RUS) 10 Pts
2. Meladze, Irina (RUS) 7 Pts
3. Bonkova, Veronika (BUL) 5 Pts
4. Reisek, Fia (SWE) 4 Pts
5. Iliushyna, Viktoriia (UKR) 3 Pts
6. Yalcinkaya, Seval (TUR) 2 Pts
7. Mikitova, Natalja (LAT) 0 Pts
8. Rydstedt, Felicia (SWE) 0 Pts
9. Debnarova, Lucia (SVK) 0 Pts
10. Babych, Nataliya (UKR) 0 Pts
11. Veresava, Alessia (BLR) 0 Pts
 
Womens Seniors Left Hand 55 Kg
1. Kartseva, Irina (RUS) 10 Pts
2. Skoryk, Olena (UKR) 7 Pts
3. Savas, Gulay (TUR) 5 Pts
4. Gorskova, Yuliya (RUS) 4 Pts
5. Parnarauskiene, Vilija (LTU) 3 Pts
6. Nyberg, Sara (SWE) 2 Pts
7. Kuliashova, Alena (BLR) 0 Pts
8. Ansone, Endija (LAT) 0 Pts
9. Lorentsson, Erika (SWE) 0 Pts
10. Sadovska, Iryna (UKR) 0 Pts
11. Mietunen, Tanja (FIN) 0 Pts
12. Babitskaya, Alesia (BLR) 0 Pts
 
Womens Seniors Right Hand 55 Kg
1. Skoryk, Olena (UKR) 10 Pts
2. Kartseva, Irina (RUS) 7 Pts
3. Nyberg, Sara (SWE) 5 Pts
4. Savas, Gulay (TUR) 4 Pts
5. Parnarauskiene, Vilija (LTU) 3 Pts
6. Sadovska, Iryna (UKR) 2 Pts
7. Mietunen, Tanja (FIN) 0 Pts
8. Ansone, Endija (LAT) 0 Pts
9. Lorentsson, Erika (SWE) 0 Pts
10. Gorskova, Yuliya (RUS) 0 Pts
11. Kuliashova, Alena (BLR) 0 Pts
12. Babitskaya, Alesia (BLR) 0 Pts
 
Womens Seniors Left Hand 65 Kg
1. Makeeva, Irina (RUS) 10 Pts
2. Truskalova, Nataya (UKR) 7 Pts
3. Andersson, Heidi (SWE) 5 Pts
4. Gavrilova, Olga (RUS) 4 Pts
5. Berg, Camill (SWE) 3 Pts
6. Rodland, Sandra (NOR) 2 Pts
 
Womens Seniors Right Hand 65 Kg
1. Makeeva, Irina (RUS) 10 Pts
2. Gavrilova, Olga (RUS) 7 Pts
3. Andersson, Heidi (SWE) 5 Pts
4. Bergstrom, Malin (SWE) 4 Pts
5. Truskalova, Nataya (UKR) 3 Pts
6. Rodland, Sandra (NOR) 2 Pts
 
Womens Seniors Left Hand 70 Kg
1. Gladkaya, Irina (RUS) 10 Pts
2. Anikina, Nadiya (UKR) 7 Pts
3. Smirnova, Natalya (RUS) 5 Pts
4. Olofsson, Sara (SWE) 4 Pts
5. Killmaier, Tanja (GER) 3 Pts
6. Pervenonok, Olena (UKR) 2 Pts
 
Womens Seniors Right Hand 70 Kg
1. Gladkaya, Irina (RUS) 10 Pts
2. Anikina, Nadiya (UKR) 7 Pts
3. Smirnova, Natalya (RUS) 5 Pts
4. Olofsson, Sara (SWE) 4 Pts
5. Pervenonok, Olena (UKR) 3 Pts
6. Killmaier, Tanja (GER) 2 Pts
7. Dahlgren, Linda (SWE) 0 Pts
 
Womens Seniors Left Hand 80 Kg
1. Khrustaleva, Natalya (RUS) 10 Pts
2. Samotoy, Alina (RUS) 7 Pts
3. Medziausyte, Dalia (LTU) 5 Pts
4. Melin, Anne (FIN) 4 Pts
5. Hallenberg, Linda (SWE) 3 Pts
 
Womens Seniors Right Hand 80 Kg
1. Medziausyte, Dalia (LTU) 10 Pts
2. Khrustaleva, Natalya (RUS) 7 Pts
3. Samotoy, Alina (RUS) 5 Pts
4. Melin, Anne (FIN) 4 Pts
5. Hallenberg, Linda (SWE) 3 Pts
 
Womens Seniors Left Hand 80+ Kg
1. Tikhonova, Svetlana (RUS) 10 Pts
2. Gusalova, Albina (RUS) 7 Pts
3. Nurcihan, Gonul (TUR) 5 Pts
4. Chingule, Zanna (LAT) 4 Pts
5. Zvirblyte, Raminta (LTU) 3 Pts
6. Naslund, Asa (SWE) 2 Pts
7. Larsson, Mie (SWE) 0 Pts
 
Womens Seniors Right Hand 80+ Kg
1. Gusalova, Albina (RUS) 10 Pts
2. Chingule, Zanna (LAT) 7 Pts
3. Nurcihan, Gonul (TUR) 5 Pts
4. Tikhonova, Svetlana (RUS) 4 Pts
5. Zvirblyte, Raminta (LTU) 3 Pts
6. Naslund, Asa (SWE) 2 Pts
7. Larsson, Mie (SWE) 0 Pts
 
Mens Seniors Left Hand 55 Kg
1. Bezkorovainyi, Dmytro (UKR) 10 Pts
2. Thebo, Roine (SWE) 7 Pts
3. Bamya, Ismail (TUR) 5 Pts
4. Kul, Vitali (BLR) 4 Pts
5. Kaya, Mehmet (TUR) 3 Pts
6. Kakorin, Yury (RUS) 2 Pts
 
Mens Seniors Right Hand 55 Kg
1. Bezkorovainyi, Dmytro (UKR) 10 Pts
2. Thebo, Roine (SWE) 7 Pts
3. Bamya, Ismail (TUR) 5 Pts
4. Kul, Vitali (BLR) 4 Pts
5. Kakorin, Yury (RUS) 3 Pts
6. Kaya, Mehmet (TUR) 2 Pts
 
Mens Seniors Left Hand 60 Kg
1. Polyakov, Aleksey (RUS) 10 Pts
2. Konovalov, Igor (UKR) 7 Pts
3. Mangaltepe, Huseyin (TUR) 5 Pts
4. Khamidulin, Rim (RUS) 4 Pts
5. Wilson, Ted (GBR) 3 Pts
6. Skurchayev, Aliaksandr (BLR) 2 Pts
7. Sulan, Jaroslav (SVK) 0 Pts
8. Andersson, Jesper (SWE) 0 Pts
9. Persson, Magnus (SWE) 0 Pts
 
Mens Seniors Right Hand 60 Kg
1. Sulan, Jaroslav (SVK) 10 Pts
2. Chomaev, Robert (RUS) 7 Pts
3. Wilson, Ted (GBR) 5 Pts
4. Polyakov, Aleksey (RUS) 4 Pts
5. Mangaltepe, Huseyin (TUR) 3 Pts
6. Villar, Lorenzo (ESP) 2 Pts
7. Andersson, Jesper (SWE) 0 Pts
8. Konovalov, Igor (UKR) 0 Pts
9. Skurchayev, Aliaksandr (BLR) 0 Pts
10. Persson, Magnus (SWE) 0 Pts
 
Mens Seniors Left Hand 65 Kg
1. Voronetskiy, Alexander (RUS) 10 Pts
2. Borlakov, Murat (RUS) 7 Pts
3. Yelchynschev, Vyacheslav (UKR) 5 Pts
4. Nordstrom, Stefan (SWE) 4 Pts
5. Arslan, Serhat (TUR) 3 Pts
6. Groch, David (POL) 2 Pts
7. Ojala, Kimmo (FIN) 0 Pts
8. Morales, Marino (ESP) 0 Pts
9. Westman, Christopher (SWE) 0 Pts
10. Renkola, Juha (FIN) 0 Pts
 
Mens Seniors Right Hand 65 Kg
1. Voronetskiy, Alexander (RUS) 10 Pts
2. Arslan, Serhat (TUR) 7 Pts
3. Augustsson, Magnus (SWE) 5 Pts
4. Borlakov, Murat (RUS) 4 Pts
5. Nordstrom, Stefan (SWE) 3 Pts
6. Groch, David (POL) 2 Pts
7. Ojala, Kimmo (FIN) 0 Pts
8. Yelchyschev, Vyacheslav (UKR) 0 Pts
9. Morales, Marino (ESP) 0 Pts
10. Renkola, Juha (FIN) 0 Pts
 
Mens Seniors Left Hand 70 Kg
1. Kalmykov, Vitaliy (RUS) 10 Pts
2. Pautaran, Pavel (BLR) 7 Pts
3. Kalashnikov, Volodymyr (UKR) 5 Pts
4. Valiev, Ramaz (RUS) 4 Pts
5. Delidjakov, Hristo (BUL) 3 Pts
6. Shustik, Denis (UKR) 2 Pts
7. Mantima, Jussi­Pekka (FIN) 0 Pts
8. Risoen, Ronny (NOR) 0 Pts
9. Andersson, Torbjorn (SWE) 0 Pts
 
Mens Seniors Right Hand 70 Kg
1. Zoloev, Khadzimurat (RUS) 10 Pts
2. Delidjakov, Hristo (BUL) 7 Pts
3. Pautaran, Pavel (BLR) 5 Pts
4. Bichilov, Timur (RUS) 4 Pts
5. Risoen, Ronny (NOR) 3 Pts
6. Andersson, Torbjorn (SWE) 2 Pts
7. Gildil, Haydar (TUR) 0 Pts
8. Smaglyuk, Vitaliy (UKR) 0 Pts
9. Mantima, Jussi­Pekka (FIN) 0 Pts
10. Kalashnikov, Volodymyr (UKR) 0 Pts
 
Mens Seniors Left Hand 75 Kg
1. Bulenkov, Alexander (RUS) 10 Pts
2. Jagnesak, Lubomir (SVK) 7 Pts
3. Tsvyetkov, Oleksandr (UKR) 5 Pts
4. Starokon, Vladyslav (UKR) 4 Pts
5. Terzi, Engin (TUR) 3 Pts
6. Garcia, Juan Pedro (ESP) 2 Pts
7. Amolins, Janis (LAT) 0 Pts
8. Hammarstrom, Jonas (SWE) 0 Pts
9. Lundsten, Peter (SWE) 0 Pts
10. Stoor, Jarmo (FIN) 0 Pts
11. Haugland, Frode Veim (NOR) 0 Pts
12. Liliev, Arsen (RUS) 0 Pts
 
Mens Seniors Right Hand 75 Kg
1. Jagnesak, Lubomir (SVK) 10 Pts
2. Tsvyetkov, Oleksandr (UKR) 7 Pts
3. Bulenkov, Alexander (RUS) 5 Pts
4. Amolins, Janis (LAT) 4 Pts
5. Terzi, Engin (TUR) 3 Pts
6. Garcia, Juan Pedro (ESP) 2 Pts
7. Stoor, Jarmo (FIN) 0 Pts
8. Cederlof, Fredrik (SWE) 0 Pts
9. Starokon, Vladyslav (UKR) 0 Pts
10. Hammarstrom, Jonas (SWE) 0 Pts
11. Liliev, Arsen (RUS) 0 Pts
12. Haugland, Frode Veim (NOR) 0 Pts
13. Heuse, Olivier (BEL) 0 Pts
 
Mens Seniors Left Hand 80 Kg
1. Babayev, Rustam (UKR) 10 Pts
2. Matskevich, Aleh (BLR) 7 Pts
3. Tsakhilov, Taymuraz (RUS) 5 Pts
4. Girard, Pascal (SUI) 4 Pts
5. Grigoryev, Nikolay (RUS) 3 Pts
6. Wahlman, Jimmy (SWE) 2 Pts
7. Cabu, Frederic (BEL) 0 Pts
8. Dorohovs, Arturs (LAT) 0 Pts
9. Gadayev, Pavlo (UKR) 0 Pts
10. Karlsson, Anders (SWE) 0 Pts
11. Stathis, Simeon (GRC) 0 Pts
12. Kornek, Robert (GER) 0 Pts
13. Hanes, Martin (SVK) 0 Pts
 
Mens Seniors Right Hand 80 Kg
1. Babayev, Rustam (UKR) 10 Pts
2. Grigoryev, Nikolay (RUS) 7 Pts
3. Niyazi, Kurt (TUR) 5 Pts
4. Girard, Pascal (SUI) 4 Pts
5. Tsakhilov, Taymuraz (RUS) 3 Pts
6. Hanes, Martin (SVK) 2 Pts
7. Gadayev, Pavlo (UKR) 0 Pts
8. Matskevich, Aleh (BLR) 0 Pts
9. Karlsson, Anders (SWE) 0 Pts
10. Wahlman, Jimmy (SWE) 0 Pts
11. Kornek, Robert (GER) 0 Pts
12. Dorohovs, Arturs (LAT) 0 Pts
13. Cabu, Frederic (BEL) 0 Pts
14. Ivanov, Yury (BLR) 0 Pts
15. Gamon, Pedro (ESP) 0 Pts
16. Stathis, Simeon (GRC) 0 Pts
 
Mens Seniors Left Hand 85 Kg
1. Babayev, Ruslan (UKR) 10 Pts
2. Filippov, Roman (RUS) 7 Pts
3. Germanus, Jan (SVK) 5 Pts
4. Tereshchuk, Maksym (UKR) 4 Pts
5. Basaran, Tuncay (TUR) 3 Pts
6. Ivanov, Nikolay (BUL) 2 Pts
7. Lindholm, Johnny (SWE) 0 Pts
8. Lonnberg, Kalle (SWE) 0 Pts
9. Kruglov, Andrey (RUS) 0 Pts
 
Mens Seniors Right Hand 85 Kg
1. Babayev, Ruslan (UKR) 10 Pts
2. Germanus, Jan (SVK) 7 Pts
3. Filippov, Roman (RUS) 5 Pts
4. Ivanov, Nikolay (BUL) 4 Pts
5. Basaran, Tuncay (TUR) 3 Pts
6. Kruglov, Andrey (RUS) 2 Pts
7. Thuen, Arne (NOR) 0 Pts
8. Rundstrom, Andreas (SWE) 0 Pts
9. Lindholm, Johnny (SWE) 0 Pts
10. Tereshchuk, Maksym (UKR) 0 Pts
 
Mens Seniors Left Hand 90 Kg
1. Muriev, Viatcheslav (RUS) 10 Pts
2. Rudakov, Mykhaylo (UKR) 7 Pts
3. Shmyko, Dmitry (BLR) 5 Pts
4. Kostadinov, Krasimir (BUL) 4 Pts
5. Birkeland, Oyvind (NOR) 3 Pts
6. Stasyuk, Serhiy (UKR) 2 Pts
7. Hellstrom, Jonas (SWE) 0 Pts
8. Kalejs, Maris (LAT) 0 Pts
9. Dobrovic, Radoslav (SVK) 0 Pts
10. Golemanov, Stoyan (BUL) 0 Pts
11. Rundstrom, Jonas (SWE) 0 Pts
12. Matre, Tore (NOR) 0 Pts
13. Lukkarila, Jukka­Pekka (FIN) 0 Pts
 
Mens Seniors Right Hand 90 Kg
1. Golemanov, Stoyan (BUL) 10 Pts
2. Remez, Sharon (SWE) 7 Pts
3. Muriev, Viatcheslav (RUS) 5 Pts
4. Kostadinov, Krasimir (BUL) 4 Pts
5. Dobrovic, Radoslav (SVK) 3 Pts
6. La Cola, Cedric (BEL) 2 Pts
7. Shmyko, Dmitry (BLR) 0 Pts
8. Kalejs, Maris (LAT) 0 Pts
9. Rundstrom, Jonas (SWE) 0 Pts
10. Rudakov, Mykhaylo (UKR) 0 Pts
11. Stasyuk, Serhiy (UKR) 0 Pts
12. Lukkarila, Jukka­Pekka (FIN) 0 Pts
13. Matre, Tore (NOR) 0 Pts
14. Grodal, Rune (NOR) 0 Pts
 
Mens Seniors Left Hand 100 Kg
1. Kozaev, Aslan (RUS) 10 Pts
2. Ivanov, Sergiy (UKR) 7 Pts
3. Vodak, Martin (CZE) 5 Pts
4. Drushchits, Alexander (RUS) 4 Pts
5. Bakis, Erdem (TUR) 3 Pts
6. Pickup, Neil (GBR) 2 Pts
7. Kahriman, Cavit (TUR) 0 Pts
8. Grufman, Roger (SWE) 0 Pts
9. Stankevic, Aleksey (LTU) 0 Pts
10. Grodal, Rune (NOR) 0 Pts
11. Berg, Ottar (NOR) 0 Pts
12. Faltsjo, Tomas (SWE) 0 Pts
13. Poskys, Kazimieras (LTU) 0 Pts
 
Mens Seniors Right Hand 100 Kg
1. Kozaev, Aslan (RUS) 10 Pts
2. Ivanov, Sergiy (UKR) 7 Pts
3. Faltsjo, Tomas (SWE) 5 Pts
4. Drushchits, Alexander (RUS) 4 Pts
5. Moiseyev, Ihor (UKR) 3 Pts
6. Kahriman, Cavit (TUR) 2 Pts
7. Vodak, Martin (CZE) 0 Pts
8. Pickup, Neil (GBR) 0 Pts
9. Stankevic, Aleksey (LTU) 0 Pts
10. Bakis, Erdem (TUR) 0 Pts
11. Andersson, Lennart (SWE) 0 Pts
12. Berg, Ottar (NOR) 0 Pts
13. Poskys, Kazimieras (LTU) 0 Pts
 
Mens Seniors Left Hand 110 Kg
1. Pushkar, Andriy (UKR) 10 Pts
2. Tomsons, Normunds (LAT) 7 Pts
3. Kachmazov, Slavik (RUS) 5 Pts
4. Lindholm, Johan (SWE) 4 Pts
5. Cappa, Davide (ITA) 3 Pts
6. Gagloev, Omar (RUS) 2 Pts
7. Brigaitis, Darius (LTU) 0 Pts
8. Persson, Erik (SWE) 0 Pts
9. Shestakov, Dzeanis (BLR) 0 Pts
10. Dellis, Ionannis (GRC) 0 Pts
11. Akkaya, Eyup (TUR) 0 Pts
12. Kocak, Attila (TUR) 0 Pts
 
Mens Seniors Right Hand 110 Kg
1. Pushkar, Andriy (UKR) 10 Pts
2. Kachmazov, Slavik (RUS) 7 Pts
3. Tomsons, Normunds (LAT) 5 Pts
4. Lindholm, Johan (SWE) 4 Pts
5. Brigaitis, Darius (LTU) 3 Pts
6. Kocak, Attila (TUR) 2 Pts
7. Cappa, Davide (ITA) 0 Pts
8. Dellis, Ionannis (GRC) 0 Pts
9. Akkaya, Eyup (TUR) 0 Pts
10. Persson, Erik (SWE) 0 Pts
11. Shestakov, Dzeanis (BLR) 0 Pts
12. Gagloev, Omar (RUS) 0 Pts
 
Mens Seniors Left Hand 110+ Kg
1. Britaev, Zaurbek (RUS) 10 Pts
2. Sureyya, Ayce (TUR) 7 Pts
3. Kisov, Plamen (BUL) 5 Pts
4. Karkuzaev, Geogy (RUS) 4 Pts
5. Johansson, Ralf (SWE) 3 Pts
6. Zivny, Frantisek (CZE) 2 Pts
7. Brigaitis, Modestas (LTU) 0 Pts
8. Spusta, Peter (SVK) 0 Pts
9. Lindwall, Patrik (SWE) 0 Pts
10. Haralabopollos, Georgios (GRC) 0 Pts
11. Glowacki, Slawomir (POL) 0 Pts
 
Mens Seniors Right Hand 110+ Kg
1. Karkuzaev, Geogy (RUS) 10 Pts
2. Spusta, Peter (SVK) 7 Pts
3. Puscasu, Ioan (ROM) 5 Pts
4. Brigaitis, Modestas (LTU) 4 Pts
5. Johansson, Ralf (SWE) 3 Pts
6. Kisov, Plamen (BUL) 2 Pts
7. Ovsepyan, Andro (RUS) 0 Pts
8. Zivny, Frantisek (CZE) 0 Pts
9. Lindwall, Patrik (SWE) 0 Pts
10. Glowacki, Slawomir (POL) 0 Pts
11. Perez, Gustavo (ESP) 0 Pts
12. Sureyya, Ayce (TUR) 0 Pts
13. Haralabopollos, Georgios (GRC) 0 Pts
Mens Juniors Left Hand 50 Kg
1. Kakorin, Yury (RUS) 10 Pts
2. Thebo, Emil (SWE) 7 Pts
3. Edoff, Sebastian (SWE) 5 Pts
 
Mens Juniors Right Hand 50 Kg
1. Kakorin, Yury (RUS) 10 Pts
2. Edoff, Sebastian (SWE) 7 Pts
3. Thebo, Emil (SWE) 5 Pts
 
Mens Juniors Left Hand 55 Kg
1. Naumov, Anton (RUS) 10 Pts
2. Adamchuk, Yevgeniy (UKR) 7 Pts
 
Mens Juniors Right Hand 55 Kg
1. Naumov,Anton (RUS) 10 Pts
 
Mens Juniors Left Hand 60 Kg
1. Khamidulin, Rim (RUS) 10 Pts
2. Klein, Radek (CZE) 7 Pts
3. Erlandsson, Erik (SWE) 5 Pts
4. Bucinskis, Jurgis (LAT) 4 Pts
5. Westman, Vincent (SWE) 3 Pts
 
Mens Juniors Right Hand 60 Kg
1. Khamidulin, Rim (RUS) 10 Pts
2. Andersson, Jesper (SWE) 7 Pts
3. Lindstrom, Mathias (SWE) 5 Pts
4. Klein, Radek (CZE) 4 Pts
5. Bucinskis, Jurgis (LAT) 3 Pts
 
Mens Juniors Left Hand 65 Kg
1. Lobanov, Andrey (RUS) 10 Pts
2. Rogov, Evgeniy (RUS) 7 Pts
3. Abdurrahman, Ilik (TUR) 5 Pts
4. Westman, Christopher (SWE) 4 Pts
5. Mantima, Jussi­Pekka (FIN) 3 Pts
6. Sjoding, Simon (SWE) 2 Pts
 
Mens Juniors Right Hand 65 Kg
1. Lobanov, Andrey (RUS) 10 Pts
2. Westman, Christopher (SWE) 7 Pts
3. Rogov, Evgeniy (RUS) 5 Pts
4. Mantima, Jussi­Pekka (FIN) 4 Pts
5. Abdurrahman, Ilik (TUR) 3 Pts
6. Sjoding, Simon (SWE) 2 Pts
 
Mens Juniors Left Hand 70 Kg
1. Gruzynskyy, Igor (UKR) 10 Pts
2. Penc, Krzystof (POL) 7 Pts
3. Kolev, Julian (BUL) 5 Pts
4. Ludvigsson, Stefan (SWE) 4 Pts
5. Hizun, Vitali (BLR) 3 Pts
6. Svoboda, Matej (CZE) 2 Pts
7. Reinhard, Benjamin (SWE) 0 Pts
8. Risoen, Ronny (NOR) 0 Pts
 
Mens Juniors Right Hand 70 Kg
1. Kolev, Julian (BUL) 10 Pts
2. Penc, Krzystof (POL) 7 Pts
3. Svoboda, Matej (CZE) 5 Pts
4. Hizun, Vitali (BLR) 4 Pts
5. Gruzynskyy, Igor (UKR) 3 Pts
6. Ludvigsson, Stefan (SWE) 2 Pts
7. Risoen, Ronny (NOR) 0 Pts
8. Reinhard, Benjamin (SWE) 0 Pts
 
Mens Juniors Left Hand 80 Kg
1. Taynov, Artem (UKR) 10 Pts
2. Balgavis, Oskars (LAT) 7 Pts
3. Cesnakas, Mantas (LTU) 5 Pts
4. Akhmetov, Nail (RUS) 4 Pts
5. Laban, Aliaksandr (BLR) 3 Pts
6. Ignatovich, Vladzimir (BLR) 2 Pts
7. Robertsson, Kristoffer (SWE) 0 Pts
8. Viklund, Kristian (SWE) 0 Pts
9. Kahraman, Emre (TUR) 0 Pts
 
Mens Juniors Right Hand 80 Kg
1. Taynov, Artem (UKR) 10 Pts
2. Balgavis, Oskars (LAT) 7 Pts
3. Cesnakas, Mantas (LTU) 5 Pts
4. Ignatovich, Vladzimir (BLR) 4 Pts
5. Akhmetov, Nail (RUS) 3 Pts
6. Viklund, Kristian (SWE) 2 Pts
7. Robertsson, Kristoffer (SWE) 0 Pts
8. Laban, Aliaksandr (BLR) 0 Pts
9. Kahraman, Emre (TUR) 0 Pts
 
Mens Juniors Left Hand 80+ Kg
1. Yankovski, Aliaksandr (BLR) 10 Pts
2. Nowak, Grzegorz (POL) 7 Pts
3. Motylov, Artem (UKR) 5 Pts
4. Hellstrom, Jonas (SWE) 4 Pts
5. Vedin, Stefan (SWE) 3 Pts
 
Mens Juniors Right Hand 80+ Kg
1. Yankovski, Aliaksandr (BLR) 10 Pts
2. Nowak, Grzegorz (POL) 7 Pts
3. Motylov, Artem (UKR) 5 Pts
4. Hellstrom, Jonas (SWE) 4 Pts
5. Grundstrom, Johannes (SWE) 3 Pts
 
Womens Juniors Left Hand 45 Kg
1. Adamsson, Sanna (SWE) 10 Pts
2. Persson, Felicia (SWE) 7 Pts
 
Womens Juniors Right Hand 45 Kg
1. Adamsson, Sanna (SWE) 10 Pts
2. Adamsson, Stina (SWE) 7 Pts
 
Womens Juniors Left Hand 50 Kg
1. Sakeryte, Rasa (LTU) 10 Pts
2. Agadzhanyan, Veronika (RUS) 7 Pts
3. Zbirbllyte, Silvija (LTU) 5 Pts
4. Andersson, Erika (SWE) 4 Pts
5. Silina, Monta (LAT) 3 Pts
6. Backlund, Denise (SWE) 2 Pts
 
Womens Juniors Right Hand 50 Kg
1. Agadzhanyan, Veronika (RUS) 10 Pts
2. Andersson, Erika (SWE) 7 Pts
3. Silina, Monta (LAT) 5 Pts
4. Zbirbllyte, Silvija (LTU) 4 Pts
5. Backlund, Denise (SWE) 3 Pts
6. Sakeryte, Rasa (LTU) 2 Pts
 
Womens Juniors Left Hand 55 Kg
1. Gorskova, Yuliya (RUS) 10 Pts
2. Nyberg, Sara (SWE) 7 Pts
3. Tverijonaite, Viktorija (LTU) 5 Pts
4. Siden, Marja (SWE) 4 Pts
5. Tomsone, Kristine (LAT) 3 Pts
6. Sura, Dana (CZE) 2 Pts
 
Womens Juniors Right Hand 55 Kg
1. Gorskova, Yuliya (RUS) 10 Pts
2. Nyberg, Sara (SWE) 7 Pts
3. Tverijonaite, Viktorija (LTU) 5 Pts
4. Siden, Marja (SWE) 4 Pts
5. Sura, Dana (CZE) 3 Pts
6. Tomsone, Kristine (LAT) 2 Pts
 
Womens Juniors Left Hand 60 Kg
1. Shitina, Alina (RUS) 10 Pts
2. Rydstedt, Felicia (SWE) 7 Pts
3. Krumina, Sigita (LAT) 5 Pts
4. Ostrowska, Malgorzata (POL) 4 Pts
5. Vojtkova, Marketa (CZE) 3 Pts
6. Sundqvist, Elin (SWE) 2 Pts
7. Ocheridnyk, Olena (UKR) 0 Pts
 
Womens Juniors Right Hand 60 Kg
1. Shitina, Alina (RUS) 10 Pts
2. Rydstedt, Felicia (SWE) 7 Pts
3. Ostrowska, Malgorzata (POL) 5 Pts
4. Krumina, Sigita (LAT) 4 Pts
5. Sundqvist, Elin (SWE) 3 Pts
6. Vojtkova, Marketa (CZE) 2 Pts
7. Ocheridnyk, Olena (UKR) 0 Pts
 
Womens Juniors Left Hand 70 Kg
1. Krylova, Marina (RUS) 10 Pts
2. Pihl, Emma (SWE) 7 Pts
3. Lewandowska, Aleksandra (POL) 5 Pts
4. Drange, Andrea (NOR) 4 Pts
5. Olofsson, Sara (SWE) 3 Pts
 
Womens Juniors Right Hand 70 Kg
1. Krylova, Marina (RUS) 10 Pts
2. Drange, Andrea (NOR) 7 Pts
3. Lewandowska, Aleksandra (POL) 5 Pts
4. Olofsson, Sara (SWE) 4 Pts
5. Pihl, Emma (SWE) 3 Pts
 
Womens Juniors Left Hand 70+ Kg
1. Samotoy, Alina (RUS) 10 Pts
2. Zvirblyte, Raminta (LTU) 7 Pts
3. Gedvilaite, Alina (LTU) 5 Pts
4. Edvall, Emma (SWE) 4 Pts
 
Womens Juniors Right Hand 70+ Kg
1. Samotoy, Alina (RUS) 10 Pts
2. Zvirblyte, Raminta (LTU) 7 Pts
3. Gedvilaite, Alina (LTU) 5 Pts
4. Edvall, Emma (SWE) 4 Pts
 
Womens Disabled Left Hand 60 Kg
1. Emlina, Zinaida (RUS) 10 Pts
2. Kantserova, Damira (RUS) 7 Pts
3. Hatice, Gunacti (TUR) 5 Pts
 
Mens Disabled Right Hand 60 Kg
1. Zverev, Mikhail (RUS) 10 Pts
2. Kuznetsov, Alexei (RUS) 7 Pts
3. Cikmaz, Ferhat (TUR) 5 Pts
4. Kaya, Mehmet (TUR) 4 Pts
5. Olins, Martins (LAT) 3 Pts
 
Womens Disabled Left Hand 60+ Kg
1. Lieshukova, Olga (UKR) 10 Pts
2. Tolmachova, Nadezhda (RUS) 7 Pts
3. Tychinina, Svetlana (RUS) 5 Pts
 
Mens Disabled Right Hand 75 Kg
1. Mamedov, Ruslan (RUS) 10 Pts
2. Bratchenia, Viktar (BLR) 7 Pts
3. Vokhovsky, Sergei (RUS) 5 Pts
4. Nurettin, Yuksel (TUR) 4 Pts
5. Haltvik, Artur (NOR) 3 Pts
6. Goydenko, Yevgeniy (UKR) 2 Pts
7. Lukyanenko, Vyacheslav (RUS) 0 Pts
 
Mens Disabled Left Hand 60 Kg
1. Kuznetsov, Alexei (RUS) 10 Pts
2. Cikmaz, Ferhat (TUR) 7 Pts
3. Zverev, Mikhail (RUS) 5 Pts
4. Kaya, Mehmet (TUR) 4 Pts
5. Olins, Martins (LAT) 3 Pts
 
Mens Disabled Right Hand 90 Kg
1. Makarishchev, Vladimir (RUS) 10 Pts
2. Kruglikov, Roman (RUS) 7 Pts
3. Erkorkmaz, Caglar (TUR) 5 Pts
4. Gladilin, Vladimir (RUS) 4 Pts
5. Krasov, Vadym (UKR) 3 Pts
6. Gargurnis, Kaspars (LAT) 2 Pts
 
Mens Disabled Left Hand 75 Kg
1. Mamedov, Ruslan (RUS) 10 Pts
2. Bratchenia, Viktar (BLR) 7 Pts
3. Vokhovsky, Sergei (RUS) 5 Pts
4. Nurettin, Yuksel (TUR) 4 Pts
5. Haltvik, Artur (NOR) 3 Pts
6. Goydenko, Yevgeniy (UKR) 2 Pts
7. Lukyanenko, Vyacheslav (RUS) 0 Pts
 
Mens Disabled Right Hand 90+ Kg
1. Dindeyici, Mustafa (TUR) 10 Pts
2. Dubovskiy, Igor (RUS) 7 Pts
3. Otterholm, Pelle (SWE) 5 Pts
4. Sureyya, Ayce (TUR) 4 Pts
5. Jakovlevs, Aivis (LAT) 3 Pts
6. Makhotin, Genady (RUS) 2 Pts
 
Mens Disabled Left Hand 90 Kg
1. Makarishchev, Vladimir (RUS) 10 Pts
2. Kruglikov, Roman (RUS) 7 Pts
3. Celali, Bulut (TUR) 5 Pts
4. Erkorkmaz, Caglar (TUR) 4 Pts
5. Krasov, Vadym (UKR) 3 Pts
6. Gladilin, Vladimir (RUS) 2 Pts
 
Womens Disabled Right Hand 60 Kg
1. Emlina, Zinaida (RUS) 10 Pts
2. Kantserova, Damira (RUS) 7 Pts
3. Hatice, Gunacti (TUR) 5 Pts
 
Mens Disabled Left Hand 90+ Kg
1. Dubovskiy, Igor (RUS) 10 Pts
2. Sureyya, Ayce (TUR) 7 Pts
3. Otterholm, Pelle (SWE) 5 Pts
4. Dindeyici, Mustafa (TUR) 4 Pts
5. Jakovlevs, Aivis (LAT) 3 Pts
6. Makhotin, Genady (RUS) 2 Pts
 
Womens Disabled Right Hand 60+ Kg
1. Lieshukova, Olga (UKR) 10 Pts
2. Tychinina, Svetlana (RUS) 7 Pts
3. Tolmachova, Nadezhda (RUS) 5 Pts
 
Womens Masters Left Hand 60 Kg
1. Parnarauskiene, Vilija (LTU) 10 Pts
2. Kuliashova, Alena (BLR) 7 Pts
3. Emlina, Zinaida (RUS) 5 Pts
4. Kantserova, Damira (RUS) 4 Pts
5. Adamsson, Ann­Christin (SWE) 3 Pts
 
Womens Masters Right Hand 60 Kg
1. Parnarauskiene, Vilija (LTU) 10 Pts
2. Emlina, Zinaida (RUS) 7 Pts
3. Kuliashova, Alena (BLR) 5 Pts
4. Adamsson, Ann­Christin (SWE) 4 Pts
5. Kantserova, Damira (RUS) 3 Pts
 
Womens Masters Left Hand 70 Kg
1. Johansson, Ann (SWE) 10 Pts
2. Tychinina, Svetlana (RUS) 7 Pts
3. Stenlund, Inger (SWE) 5 Pts
 
Womens Masters Right Hand 70 Kg
1. Johansson, Ann (SWE) 10 Pts
2. Tychinina, Svetlana (RUS) 7 Pts
3. Stenlund, Inger (SWE) 5 Pts
 
Mens Masters Left Hand 70 Kg
1. Gildil, Haydar (TUR) 10 Pts
2. Tarnauskas, Kestutis (LTU) 7 Pts
3. Obukhov, Nikolay (RUS) 5 Pts
4. Sakeric, Rimantas (LTU) 4 Pts
5. Taranenko, Mykola (UKR) 3 Pts
6. Ceder, Ronny (SWE) 2 Pts
7. Gunacti, Salih (TUR) 0 Pts
8. Bays, Claude (BEL) 0 Pts
 
Mens Masters Right Hand 70 Kg
1. Gildil, Haydar (TUR) 10 Pts
2. Obukhov, Nikolay (RUS) 7 Pts
3. Taranenko, Mykola (UKR) 5 Pts
4. Andersson, Lars (SWE) 4 Pts
5. Gunacti, Salih (TUR) 3 Pts
6. Tarnauskas, Kestutis (LTU) 5 Pts
7. Bays, Claude (BEL) 2 Pts
8. Sakeric, Rimantas (LTU) 0 Pts
9. Ceder, Ronny (SWE) 0 Pts
 
Mens Masters Left Hand 80 Kg
1. Kunari, Pasi (FIN) 10 Pts
2. Choulakis, Marios (GRC) 7 Pts
3. Soderholm, Kim (FIN) 5 Pts
4. Adamsson, Lars (SWE) 4 Pts
5. Andersson, Leif (SWE) 3 Pts
6. Baumann, Jurgen (GER) 2 Pts
 
Mens Masters Right Hand 80 Kg
1. Eckman, Peter (SWE) 10 Pts
2. Kunari, Pasi (FIN) 7 Pts
3. Adamsson, Lars (SWE) 5 Pts
4. Andre, Frederic (BEL) 4 Pts
5. Choulakis, Marios (GRC) 3 Pts
6. Stoor, Jarmo (FIN) 2 Pts
7. Mihaly, Josza (HUN) 0 Pts
8. Baumann, Jurgen (GER) 0 Pts
 
Mens Masters Left Hand 90 Kg
1. Schischov, Evgeniy (RUS) 10 Pts
2. Lakatos, Janos (HUN) 7 Pts
3. Stusek, Jaroslav (CZE) 5 Pts
4. Johnsson, Jonny (SWE) 4 Pts
5. Trikolich, Boris (RUS) 3 Pts
6. Thuen, Arne (NOR) 2 Pts
7. Karlsson, Jorgen (SWE) 0 Pts
8. Krasov, Vadym (UKR) 0 Pts
9. Stoor, Jarmo (FIN) 0 Pts
10. Lukkarila, Jukka­Pekka (FIN) 0 Pts
 
Mens Masters Right Hand 90 Kg
1. Thuen, Arne (NOR) 10 Pts
2. Schischov, Evgeniy (RUS) 7 Pts
3. Stusek, Jaroslav (CZE) 5 Pts
4. Johnsson, Jonny (SWE) 4 Pts
5. Lukkarila, Jukka­Pekka (FIN) 3 Pts
6. Trikolich, Boris (RUS) 2 Pts
7. Krasov, Vadym (UKR) 0 Pts
8. Karlsson, Jorgen (SWE) 0 Pts
9. Soderholm, Kim (FIN) 0 Pts
 
Mens Masters Left Hand 100 Kg
1. Makhotin, Genady (RUS) 10 Pts
2. Stalgevics, Modris (LAT) 7 Pts
3. Faltsjo, Tomas (SWE) 5 Pts
4. Kocak, Attila (TUR) 4 Pts
5. Glabala, Andrzej (POL) 3 Pts
6. Metka, Stefan (GER) 2 Pts
7. Andersson, Lennart (SWE) 0 Pts
 
Mens Masters Right Hand 100 Kg
1. Stalgevics, Modris (LAT) 10 Pts
2. Ferenc, Simon (HUN) 7 Pts
3. Kocak, Attila (TUR) 5 Pts
4. Metka, Stefan (GER) 4 Pts
5. Andersson, Lennart (SWE) 3 Pts
6. Faltsjo, Tomas (SWE) 2 Pts
7. Makhotin, Genady (RUS) 0 Pts
 
Mens Masters Left Hand 100+ Kg
1. Golovchenko, Valeriy (UKR) 10 Pts
2. Goncharov, Sergey (RUS) 7 Pts
3. Prokhorov, Peter (RUS) 5 Pts
4. Franzen, Jonny (SWE) 4 Pts
5. Koubakis, Dimitrios (GRC) 3 Pts
6. Hymer, Adrzej (POL) 2 Pts
 
Mens Masters Right Hand 100+ Kg
1. Goncharov, Sergey (RUS) 10 Pts
2. Koubakis, Dimitrios (GRC) 7 Pts
3. Franzen, Jonny (SWE) 5 Pts
4. Hymer, Adrzej (POL) 4 Pts
 
---
Mens Grand Masters Right Hand 75 Kg
1. Andersson, Kent (SWE) 10 Pts
2. Obukhov, Nikolay (RUS) 7 Pts
3. Andersson, Leif (SWE) 5 Pts
 
---
Mens Grand Masters Right Hand 90 Kg
1. Thuen, Arne (NOR) 10 Pts
2. Stusek, Jaroslav (CZE) 7 Pts
3. Johnsson, Jonny (SWE) 5 Pts
4. Gladilin, Vladimir (RUS) 4 Pts
 
---
Mens Grand Masters Right Hand 90+ Kg
1. Golovchenko, Valeriy (UKR) 10 Pts
2. Prokhorov, Peter (RUS) 7 Pts
3. Makhotin, Genady (RUS) 5 Pts
4. Mikelionis, Vydas (LTU) 4 Pts
5. Hymer, Adrzej (POL) 3 Pts
6. Deneumostier, Willy (BEL) 2 Pts
Tiffany studio
WMD
The Big Training Day in Zagreb

13/12/2020. - The Big Training Day in Zagreb

11th of November 2020 We thank the strong forces from…
Sport fest 2020 Poreč, Croatia

13/12/2020. - Sport fest 2020 Poreč, Croatia

The fourth edition of Sport Fest, the leading sports fair…
Armwrestling RSS Feed Digg Armwrestling Armwrestling on Delicious Armwrestling on YouTube Share Armwrestling on Facebook Twitt Armwrestling